Griezmann a semmiből mentett pontot a Real ellen! – Videóval

A 266. madridi derbin az Atlético a mérkőzés képe alapján teljesen váratlanul, Antoine Griezmann villanásával elvitt egy pontot a Real Madrid otthonából.

A mozdulat szép, de nem ez volt Griezmann legfontosabb momentuma (Kép: LaLiga Twitter)

Nem sok hiányzott, hogy az első percekben az Atlético máris elcsendesítse a Bernabéu közönségét, Saúl azonban Koke élesen középre ívelt szabadrúgását Keylor Navas kapuja mellé csúsztatta! A korai Atleti-helyzet mintha ébresztőt fújt volna a Realnál, hiszen a blancók egyre komolyabb gólszerzési lehetőségeket dolgoztak ki Jan Oblák kapuja előtt, de pechükre a szlovén hálóőr az első 45 percben igazolta, hogy miért is tartják a világ egyik legjobb kapuvédőjének! A matracosok híres csapatmunkájából ezúttal is ízelítőt kaphattunk, amikor is Cristiano Ronaldo “megnyerte” az Oblák elleni csatát, de a portugál gólba tartó lövését Stevan Savic visszafutva, a gólvonalról kifejelte!

A szünet után a Real ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta, rögtön komoly lehetőségeket dolgozott, és puskázott is el… Az 52. minutumban azonban már Oblák sem menthette meg a “matracosokat” a bekapott góltól: Kroos szabadrúgására Pepe mesterien érkezett! 1:0

A bekapott gól kissé megfogta az Atléticot, Fernando Torres pár perc elteltével mégis egyenlíthetett volna, csakhogy Navas hatalmas bravúrral hárítani tudott. A folytatásban Diego Simeone csapata becsülettel próbálkozott, a Real azonban kézben tartotta a találkozót. A hajrá előtt a madridi publikum legnagyobb öröme az volt, hogy Zidane mester pályára küldte Iscot is. Ekkor szép kényelmes, már-már álmosító tempóban csordogált a mérkőzés. A vendégek jóformán csak nyomozták a labdát, szinte veszélytelenek voltak a Navas kapujára, csakhogy volt Antoine Griezmann-juk, aki a csereként beszálló Ángel Correa pazar labdája után a semmiből kiegyenlített! 1-1
Mivel a hátralévő kis időben Diego Simeone csapat jól ölte a játékot, a Real-t pedig megfogta az egyenlítés, így az eredmény már nem változott.

Érdekesség, hogy ez volt a 68. döntetlen a párharc történetében. 137 Real -és 61 Atleti-siker mellett. Az Atlético maradt a harmadik; az pedig, hogy a Real a tabella élén marad-e a 31. forduló után, immáron a Barcelonán múlik…

Real Madrid – Atlético Madrid 1-1 (0-0)
Santiago Bernabéu stadion, Vezette: Ricardo de Burgos Bengoetxea
Gólszerzők: Pepe (52.) illetve Griezmann (85.)
Sárga lap: Casemiro (37.), Carvajal (88.)  illetve Saúl (52.) , Godin (60.), Koke (89.)
Piros lap:

Real Madrid: Navas – Marcelo, Ramos, Pepe (Nacho, 67.), Carvajal – Casemiro, Modric, Kroos (Isco, 76.) – C. Ronaldo, Benzema, Bale (Lucas V., 80.). Vezetőedző: Zinedine Zidane

Atlético Madrid: Oblák – Juanfran, Savic, Godin, Filipe Luis – Koke, Gabi, Saúl (Correa, 62.), Carrasco (Gimenez, 87.) – Griezmann, F. Torres (Partey, 78.). Vezetőedző: Diego Simeone

Pepe (1-0)

Griezmann (1-1)

Korábban játszották:

Espanyol – Deportivo Alavés 1-0 (0-0)
Gól: Piatti (56.)

Küzdelmes mérkőzésen az Espanyol ha nehezen is, de csak legyűrte az Alavés együttesét. A vendégek támadójátékát jól jelzi, hogy a statisztikák szerint az Alavésnek nem volt kaput eltaláló lövése a 90 perc során!