PL: A Liverpool verte a Watfordot a fordulózárón – videóval

A Liverpool végig irányítva egy parádés Emre Can ollózásnak köszönhetően, magabiztosan győzte le a Vicarage Roadon a Watfordot. A mérkőzés végeredménye 0-1.

can

Watford – Liverpool 0-1 (0-1)
Helyszín: Vicarage Road Vezette: C. Pawson
Gólszerzők: – ill. Can (45+2.)
Sárga lapok: Prodl (48.), Capoue (69.) ill. Lucas (44.)
Kiállítva: –

Watford: Gomes – Britos (Kabasele 19.), Prodl, Mariappa – Janmaat, Cleverly, Doucoure, Capoue (Success 73.), Amrabat (Okaka 85.) – Niang, Deeney Vezetőedző: W. Mazzari

Liverpool: Mignolet – Clyne, Matip, Lovren, Milner – Can, Lucas, Wijnaldum – Firmino, Origi (Sturridge 85.) , Coutinho (Lallana 13., (Klavan 87.)) Vezetőedző: J. Klopp

A mérkőzés első perceitől érződött, hogy a vendég Liverpool nem vette félvállról a találkozót. Ám az húsz percben inkább a sérüléseké volt a főszerep, mindkét csapatból kulcsjátékost kellett lehozni. A hazaiaknál Britost váltotta Kabasele, a vendégeknél pedig a csapta legjobbja volt kénytelen elhagyni a mérkőzést Coutinho személyében, akit Lallana váltott. Ám a csere úgy festett bejött a vendégeknek, ugyanis az angol beálltával még jobban megélénkült a Klopp legénység játéka. Lallana egyébként a vezetést is megszerezhette volna csapatának, azonban a hazai kapufa nem okozott a Watford szurkolóknak csalódást. Az első félidő hosszabbításában azonban már semmi nem mentette meg őket a bekapott góltól. A szezon egyik legszebb gólját láthatták azok a nézők akik a helyszínen és a TV előtt ezt a találkozót választották, ugyanis Emre Can a 45+2. percben óriási gólt ollózott Lucas beadásából Gomes kapujába. Ezt a találatot valószínűleg még rengeteg ideig fogják mutogatni. Így ezzel a szemkápráztató jelenettel fejeződött be a félidő. A második játékrészben a játék képe nem változott, azonban a második játékrész felétől a Watford elkezdte átvenni az irányítást, mely helyzetekben igen, de gólban nem mutatkozott meg. Mindkét fél előtt adódtak még lehetőségek, mi több Prodl a 94. percben még a kapufát is eltalálta, azonban itt nem a jó fele pattant. Így maradt a 0-1-es előny, mely a mérkőzés végeredménye lett. Győzelmével a Liverpool egyre közelebb érezheti magához a jövő évi BL indulást, még a Watford maradt továbbra is a betonbiztos középmezőnyben.