U17-es Eb: Kiütéses német siker, győzött Anglia és Hollandia is

Csütörtök a második játéknappal folytatodótt a korosztályos Európa-bajnokság Horvátoroszágban. A C és D jelű kvartett csapatai is bemutatkoztak a tornán, a favoritok közül Németország és Hollandia is győzelemmel kezdett.

2465524_w2

U17-es Európa-bajnokság, Horvátország

C-csoport, Kostrena

Németország – Bosznia-Hercegovina 5-0 (2-0)
Helyszín: Stadion Zuknica (Kostrena) Vezette: Laforge (belga)
Gólszerzők: Lukas Mai (2.), Keitel (16.), Arp (50., 51., 62.)

Szerbia – Írország 1-0 (0-0)
Helyszín: Stadion Zuknica (Kostrena) Vezette: Papapetrou (görög)
Gólszerzők: Gavric (72.)

A csütörtöki játáknapon pályára lépett a toran egyik favoritja a német válogatott is. A németek meggyőző fölénnyel 5-0 mosták le a pályáról a bosnyákokat. A háromszoros győztes németek már az első félidőben kétgólos előnybe voltak, előbb Lukas Mai majd Keitel góljaival. A második játékrészben pedig a Hamburg SV  korosztályos együttesének csapatkapitánya a 17 esztendős Fiete Harp 12 perc alatt klasszikus mesterhármast szerzett, amivel beállította az 5-0-ás végeredményt. A csoport másik mérkőzésen a szerbek a hajrában szerezték meg a három pontot Gavric góljával az írek ellen.

2465516_w2

D-csoport, Zágráb, Nagygorica (Velka Gorica)

Hollandia – Ukrajna 1-0 (0-0)
Helyszín: Stadion sv. Josipa Radnika (Zagráb) Vezette: Maae (dán)
Gólszerzők: El Bouchataoui (61.)

Norvégia – Anglia 1-3 (1-2)
Helyszín: Stadion Radnik (Velika Gorica) Vezette: Al Hakim (svéd)
Gólszerzők: Guehi (8., öngól) ill. Brewster (10., 35.), Foden (78.)

A D csoport küzdelmei a holland- ukrán találkozóval vette kezdetét ebédidőben. A narancsmezesek egyetlen egy góllal bizonyultak jobbnak Ukrajnától, a Feyenoord 17 éves növendékének Achraf el Bouchataoui góljával. A csoport másik mérkőzésen a szintén esélyesebb angolok hátrányból ugyan, de hozták a kötelezőt a norvégok ellen. Az angoloknál a Liverpoolban nevelkedő 17 éves Rhian Brewster a mérkőzésen duplázott. Az angolok végül 3-1-es győzelmet arattak a norvégok ellen.

Képek: uefa.com