MLS: A Philadelphia simán nyerte a hétvége zárómeccsét – videóval

Tegnap késő este vette kezdetét az észak-amerikai profiliga (MLS) hétvégi fordulójának utolsó találkozója. A meccset Philadelphiában rendezték meg, ahol a vendég a New England együttese volt.

IMG_20170703_085323Hazai pályán ünnepelhetett a Philadephia! (forrás: twitter.com/MLS)

Két, a Keleti Főcsoport alsó felében helyet foglaló klub csapott össze a Philadelphia Union otthonában, ahol a New England Revolution volt a vendégeskedő fél.

A találkozó a hazaiaknak indult nagyon jól, ugyanis Sapong szezonbeli 9 találatát szerezve az negyedik percben büntetőből volt eredményes (1-0). Az első félidőben eléggé kiegyenlített volt a játék, ám az eredmény nem lett az, maradt az 1-0.

A fordulást követő ráadásul hamar megduplázta előnyét az otthon szereplő együttes! A 48. minutumban Picault betett labdáját a tizenhatos jobb oldaláról vágta be zseniálisan Ilsinho (2-0)! Félórával később épp Ilsinhót váltotta Alberg, s a csereként pályára lépő játékos még abban a percben betalált! Alberg az első labdaérintéséből messziről irdatlanul nagy gólt varrt be a New England kapujába, zseniális megmozdulás volt (3-0)!

Ezt követően a lefújásig már nem is változott az eredmény, a második félidőben már egyértelműen jobb volt a Philadelphia, amely megérdemelten gyűjtötte be a három pontot. A New England viszont 10 meccse nyeretlen idegenben (3 döntetlen, 7 vereség). A tabellán jelenleg a Philadelphia áll jobban – a Union a 8. keleten, három pontra jelenleg a Playoffot erő 6. pozíciótól. Ezzel szemben a Revolution csak a 10., de csak két ponttal van lemaradva a Philitől.

Philadelphia Union – New England Revolution • 3-0 (1-0)
Helyszín: Talen Energy Stadion – 16.143 néző
Gólszerzők: Sapong (4. – büntetőből), Ilson (48.), Alberg (78.), ill.