Neymar: „Olyan volt az egész, mintha egy videojátékba csöppennék!”
Érdekes hasonlattal szemléltette Neymar azt, hogy mit érzett akkor, amikor Barcelonába érkezett és először találkozott új csapattársaival.
Mint ismert 2013 nyarán Neymar hatalmas érdeklődés közepette érkezett nevelőklubjától, a Santostól az FC Barcelonához. A brazil futball jelenkori legnagyobb sztárja felidézte az első pillanatokat a katalán fővárosban:
„Olyan volt az egész, mintha egy videojátékba csöppennék! Besétáltam az öltözőbe, és az egyik oldalamon Messi, a másikon pedig Xavi, Iniesta, Piqué, vagy Dani Alvés öltözött! Az előző nap, még videójátékon játszottam velük, másnap pedig már a csapattársuk lehettem! Nehezen akartam elhinni, hogy ez a valóság” – Így Neymar a brazil ‘Caldeirao’ című show-műsorban, melyben jó barátjával, a műsorvezető Luciano Huckkal beszélgetett.
A most 25 esztendős brazil zseni ezt követően beilleszkedéséről is ejtett pár szót: „A nulláról kellett kezdenem! Tudtam azt is, hogy az a teljesítmény, melyet a Santosnál mutattam, Európában nem lesz elég! Szerencsére a csapattársaim és a családom az első perctől fogva nagyon sokat segített abban, hogy minél előbb beilleszkedhessek, és csakis a játékra koncentrálhassak. Ettől függetlenül nagyon nehéz volt az első pár hónap, nehezen vettem fel a ritmust! Ráadásul hatalmas volt a nyomás mind rajtam, mind pedig a klubon, nekem pedig be kellett bizonyítanom, hogy igen is megérem azt a sok pénzt, amit rám költöttek!”
A beszélgetés vége felé elhangzott az egyik különösen érdekes kérdés: Neymarnak szegezték, hogy mely csapatban képzelné el magát, ha egyszer visszatér Brazíliába!? A Santosnál lehet nem örültek a válasznak (…)
„Szeretné kegyszer a Flamengoban játszani! Emlékszem az egyik meccsünkre még a Santosszal ellenük. Idegenben nyertünk, de a drukkereik valami fantasztikusak voltak, még a meccs után is hosszasan éltették a játékosokat! Nagyon megragadott az a pillanat!”