Championship: acélvárosi rangadó, gondban a Bolton és a Sunderland – bajnoki körkép

Az angol másodosztályban (Championship) a kilencedik fordulót zavarták le a hétvégén. Továbbra is megőrizte vezető helyét a tabellán a Leeds United együttese, de továbbra is nyeretlen a Bolton együttese, de remek formában szerepel John Terry együttese.

21994360_921313351353510_7319480000199593412_o

A forduló előtt a dobogón álló gárdák sikerrel vették a kilencedik fordulót és megtartották dobogós helyezésüket. A Leeds United gólzáporos mérkőzésen győzte le 3-2-re az Ipswich együttesét. A hazaiaknál Lasogga újabb gólt szerzett, míg a vendégek portása bődületes hibát vétett és a hazaiak harmadik gólja részben neki köszönhető. A második helyezett Wolves szintén hazai győzelmet  aratott 2-1 arányban a Barnsley együttese ellen. A dobogó legalsó fokán lévő Cardiff City is megtartotta harmadik helyé miután az előző szezonban még élvonalbeli Sunderland otthonából hozták el a három egységeket a walesiek, a hajrában Ralls büntetőből döntötte el a három pont sorsát. A fekete macskák ezzel a vereséggel komolyba bajba kerültek és már a 22. helyre zuhantak vissza, ami kiesést jelente a másodosztályból is. A Sunderland zsinórban hetedik bajnoki mérkőzésén is nyeretlen maradt ezzel. Jó formában van John Terry együttese az Aston Villa is hiszen már négy mérkőzés óta nem kaptak ki és felzárkóztak a legjobb tízbe a tabellán. A tabella negyedik helyezettje a Preston sem panaszkodhat hiszen már hat mérkőzése nem kaptak ki. A forduló egyik érdekessége az volt, hogy három találkozón sem láthatott gólt a közönség. Továbbra sem megy a Bolton együttesének, ezúttal hazai vereséget szenvedtek Parkinson mester tanítványai a Brentford ellen 3-0-ra. A forduló zárómérkőzését vasárnap rendezték ami egyben a forduló városi rangadója is volt a két Sheffield között. A mérkőzést végül a Sheffield United nyerte 4-2-re amivel feljöttek a tabella negyedik helyére.