MLS: a címvédő Seattle döntetlennel kezdte a rájátszást – videóval

Az MLS rájátszásában eljött az első Főcsoport-elődöntő ideje, magyar idő szerint ma hajnalban. A címvédő Seattle idegenben ikszelt a párharc odavágóján.

IMG_9911Nem jutottak dűlőre a felek Vancouverben (forrás: soundersfc.com)

Megkezdődtek a Vancouver Whitecaps – Seattle Sounders összecsapással a Főcsoport-elődöntők is a tengerentúlon, az MLS-ben. A Nyugati Főcsoport párharcának odavágóján a vendég együttes a bajnoki címvédő volt, amely az előző körben még pihenhetett a playoff kezdetekor.

Jó meccset lehetett várni, ám sok érdemlegeset mégsem mondhatunk el ezen nyugati elődöntő első felvonása után. Kaput eltaláló próbálkozás csupán egy volt a meccsen, az is csak a második félidőben a vendégektől! Ugyanakkor a Sounders az első félidőben kapufát (is) talált, nagyon kevésen múlott akkor a gól, ezen felül pedig mindkét együttes próbálkozott még a lefújásig, de pontos, és eredményes befejezés egy sem jött össze. Mezőnyben a címvédő volt a jobb, de nem volt óriási a fölény e tekintetben a Dempseyt nélkülöző vendégeknél. A visszavágóra maradt tehát minden tekintetben a döntés, melyet magyar idő szerint péntekre virradó hajnalban rendeznek meg a Seattle otthonában. Természetesen arról a találkozóról is beszámolunk, ahogy az összes többi hátralévő MLS-meccsről az idényben!

MLS, Nyugati Főcsoport • Elődöntő, odavágó
Vancouver Whitecaps – Seattle Sounders • 0-0
Helyszín: BC Place, Vancouver – 27.837 néző

Főcsoport-elődöntők a folytatásban

Október 31., kedd
00:00 • Keleti Főcsoport: New York Red Bulls – Toronto FC (ÉLŐ – Eurosport 1)
02:30 • Nyugati Főcsoport: Houston Dynamo – Portland Timbers

November 1., szerda
01:00 • Keleti Főcsoport: Columbus Crew – New York City

November 3., péntek
03:30 • Nyugati Főcsoport, visszavágó: Seattle Sounders – Vancouver Whitecaps (0-0)