PL: A Bournemouthot sem tudta megverni az Arsenal – videóval

A 23. forduló vasárnapi játéknapján az Arsenal középcsapat erényeit “csillogtatva” erőtlen, gyenge játékkal ráadásul előnyből kapott ki a Bournemouth otthonában.

Gólszerzők: Wilson (70.), Ibe (74.) ill. Bellerin (52.)
Sárga lapok: Gosling (21.), Francis (31.) ill. Xhaka (56.), Wilshere (71.)

Bournemouth: Begovic – Ake, Cook, Francis – Daniels (Mousset 63.), Gosling, Cook, Smith – Fraser, Ibe (Pugh 86.) – Wilson(Afobe 90+1.) Vezetőedző: E. Howe

Arsenal: Cech – Chambers (ramsey 74.), Mustafi, Holding – Bellerin, Xhaka, Wilshere, Niles – Iwobi (Walcott 76.), Welbeck – Lacazette Vezetőedző: S. Bould

Arsene Wenger továbbra is a lelátóról figyelte a csapata játékát. Tegyük hozzá az első félidőben nem igazán volt mit, egyedül Maitland-Niles kapufáját volt érdemes feljegyezni, ezen kívül Welbecknek volt még egy komolyabb lehetősége, melyet Begovic hárítani tudott. Így tehát ezzel a gól nélküli döntetlennel vonulhattak a felek a szünetre. A második játékrészben már érkezett a gól is, az 52. percben Iwobi indítását Bellerin tudta kis szerencsével a kapuba juttatni, ezzel megszerezte az Arsenalnak a vezetést. Gondulhatták volna a drukkereik, hogy megnyugodva innen már nem lehet baj, ám a játékosok ezt nem így gondolták. A 70. percben Cech jött ki rosszul egy beadásra Wilson pedig “elpöckölte” előle a játékszert pont a kapuba, ezzel egyenlítve. Négy percre rá pedig már a hazaiaknál volt az előny, Jordan Ibe bombáját nem tudta Cech hárítani, hozzátartozik a történethez, hogy Holding és a “védelem” parádésan asszisztált a hazai gólhoz. A hajárban az “Ágyúsok” nem tudtak fokozatot kapcsolni, így maradt a 2-1, mely finoman szólva is nagy meglepetés, bár látva Wenger csapatát és a játék képét annyira nem is. Az Arsenal hiába Özil és Sanchez hiánya valamint a sok sérült, ilyen játékkal inkább a középmezőny fele kellene nézelődniük inkább, mint előre.