PL: Magabiztosan verte otthon a United a Stokeot – videóval

A 23. forduló zárómérkőzése a PL-ben hétfőre és az Old Traffordra maradt, ahol a Manchester United magabiztosan győzte le a Stoke Cityt.

valencia

Manchester United – Stoke City 3-0 (2-0)
Helyszín: Old Trafford
Gólszerzők: Valencia (9.), Martial (38.), Lukaku (72.) ill.
Sárga lapok:  Lingard (63.), Lukaku (67.) ill. Ireland (68.)
Kiállítva: –

Manchester United: de Gea – Shaw, Smalling, Jones, Valencia – Matic, Pogba – Martial (Rashford 80.), Lingard (Fellaini 80.), Mata (Mctominay 83.) – Lukaku Vezetőedző: J. Mourinho

Stoke City: Butland – Bauer, Zouma, Martins Indi, Tymon (Wimmer 46.) – Fletcher – Shaquiri, Allen, Ireland, Chuopo-Moting (Shobi 61.)- Crouch(Diouf 70.) Vezetőedző: E.   Niedzwiecki

Sokáig nem kellett várnia az Old Trafford közönségének az első gólra, ugyanis Valencia már a 9.percben zúdított ballal egy nagy gólt Butland és a Stoke hálójában, így egyből megadva az alaphangulatot a találkozónak. A folytatásban azonban a Stoke villogott inkább és Ireland révén kétszer is könnyen egyenlíthettek volna, azonban a középpályás rendre pontatlan volt de Geaval szemben, így a hazaiak megúszták az egyenlítést. Oly annyira, hogy a 38. percben ismét ők voltak eredményesek, ezúttal Martial csillogtatta meg a lövőtudását és tekert nem kisebb gólt mint Valencia Butlandnek, így ezzel a 2-0-ás hazai előnnyel vonulhattak a felek a szünetre. A második játékrészben a játék képe nem változott továbbra is a United volt a dominánsabb fél, hiába a bátrabb Stoke City letámadás és játék. A mérkőzés végéhez közeledve olyan érzése volt az embernek, hogy a “Vörös Ördögök” akkor rúgnának gólt mikor csak szeretnének. Na most a 72. percben szerettek volna, vagyis Lukaku kimondottan, így ezt meg is tette. A belga tipikus “lukakus” gólt szerzett 3 védővel a nyakán zúdította be a rövidbe a játékszert. A hajrában növelhette volna 3 gólos előnyét a United, ám ez már nem jött össze, többek között Butlandnek “köszönhetően”, így maradt a 3-0. Jose Mourinho csapata ezzel a győzelemmel és a City vereséggel 12 pontra csökkentette a különbséget a bajnoki címért folyó harcban. Még aStoke holnaptól megkezdheti a munkát az új menedzserrel Paul Lamberttel és tiszta lappal elkezdeni a kiesés elől menekülni.