PL:A Liverpool idegenben győzte le a Southamptont – videóval

A vasárnapi játéknap zárótalálkozóját a St. Marry-ben rendezték, ahol a Southampton a Liverpool fogadta, akik Roberto Firmino és Mo Salahnak köszönhetően el is hozták a 3 pontot.

Gólszerzők: – ill. Firmino (6.), Salah (42.)
Sárga lapok: Romeu (62.) ill. Matip (37.), Can (47.)
Kiállítva: –

Southampton: McCarthy – Bertrand, Hoedt, Stephens, Cedric – Lemina (Boufal 57.), Romeu (Davis 80.) – Tadic, Hojbjerg, Ward-Prowse (Long 71.) – Carrillo Vezetőedző: M. Pellegrino

Liverpool: Karius – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson – Chamberlain (Milner 60.), Can, Wijnaldum – Salah (Lovren 89.), Firmino (Lallana 79.), Mane Vezetőedző: J. Klopp

Nem sokáig kellett várni a St. Marrybe kilátógató közönségnek az első gólra a találkozón, azonban ez máris hideg zuhanyként érte a hazai csapatot, ugyanis Firmino révén a 6. percben a Liverpool szerezte meg az előnyt. A hazai védelem bizonytalankodását Salah használta ki és tálalt parádésan a brazil támadó elé, aki McCarthyval szemben nem hibázott. A folytatásban azonban éledeztek a “Szentek”, mi több több alkalommal is egyenlíthettek volna, azonban ez nem jött össze. A félidőhöz közeledve, aztán Salah ismét lecsapott. A 42. percben az egyiptomi parádés passzt kapott sarokkal Firminótól és higgadtan gurított a jobb alsóba. Ezzel pedig megnyugtató előnnyel vonulhatott Jurgen Klopp csapata a félidei pihenőre. A második játékrészben a Southampton már nem tudta ugyan azt a tempót diktálni mint az elsőben, egy két lehetőséget leszámítva a Liverpool akarata érvényesült és a nagyobb gólszerzési lehetőségek is Salahék előtt adódtak, azonban az eredmény már nem változott a lefújásig, így marad a 0-2. A Liverpool ezzel feljött a Manchester Unitedra és mindösszesen 2 pont választja el őket az ezüstöt érő 2. helytől. A “szentek” vereségükkel a kieső helyek egyikén találták magukat, így komoly hajrának kell elébe nézniük.