Ribery remekelt, könnyedén nyert a Bayern! – videóval

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) 26. fordulójának szombati játéknapján a Jupp Heynckes által irányított Bayern München a Bernd Hollerbach vezette Hamburgot látta vendégül…

Teljes képernyő rögzítése 2018. 03. 10. 171402

1. félidő: A mérkőzés első találatára nem kellett túl sokat várni, amit természetesen minden meglepetés nélkül a Bayern München oldalára jegyezhettünk fel. A 8. percben Sakai szerelte Arjen Robben-t, igen ám, de balszerencséjére a labda Franck Riberyhez került. A francia lezárta magáról Diekmeier-t, becsapta Mathenia-t is, majd ezt követően higgadtan a kapuba gurított. Rövid időn belül kétgólosra növekedett a két csapat közötti különbség, a 12. minutumban Kimmich remek beadása után Robert Lewandowski bólintott az ellenfél hálójába. A 19. percben aztán egy újabb Lewandowski-gólt ünnepelhetett a bajor közönség, a lengyel támadó egy pazar akciót követően növelte háromgólosra csapata előnyét. Az első játékrész folyamán már nem született több találat, a Bayern magabiztos előnnyel várhatta a folytatást…

2. félidő: A fordulást követően gyorsan egy pazar góllal növelhette volna tovább előnyét, a 48. minutumban Thomas Müller sarokkal próbálta bevenni a Hamburg kapuját,  bár a bajorok támadója nem sokat tévedett, de végül nem sikerült bekotornia csapata negyedik találatát. Az 55. percben viszont Arjen Robben-nek sikerült négygólosra növelnie a Bayern München előnyét, a veterán szélső védhetetlenül lőtt a Hamburg kapujába. A 64. minutumban kényszerű cserét kellett végrehajtania, a félidőben beállt Tolisso-t Sebastian Rudy váltotta. A 81. percben 5-0!!! Ribery három Hamburg játékost csapott be, majd védhetetlenül a kapuba lőtt! Káprázatos gólt láthattunk a francia futballistától…! A 86. minutumban a játékvezető büntetőt ítélt a Bayern München számára. A tizenegyest a bajorok gólfelelőse, Robert Lewandowski végül csúnyán fölé vágta. A 89. percben újabb tizenegyeshez jutottak a bajorok, a második alkalmat pedig már kihasználta Lewandowski, azaz a lengyel klasszis megszerezte harmadik gólját a találkozón. Heynckes legénysége végig hatalmas fölényben játszott, a Bayern München teljesen megérdemelten nyert ekkora különbséggel…

Bayern München – Hamburg 6-0 (3-0)
Allianz Aréna, München; Vezette: Christian Dingert.