Kórházba került a brazil legenda, Ronaldo Lima!

Pénteken kórházba szállították a legendás brazil csatárt, Ronaldo Luís Nazário de Lima-t. Az egykori kiváló, kétszeres aranylabda-győztes támadó ibizai nyaralását töltötte, amikor éppen rosszra fordult az állapota…

Tüdőgyulladás miatt került kórházba pénteken Ronaldo Lima. A legendás brazil csatárt egy ibizai magánklinika intenzív osztályán kezelik jelenleg is, de állapota állítólag folyamatosan javul. A kétszeres aranylabdás futballista emellett ugyebár évek óta pajzsmirigy-problémával küzd…

Ronaldo Lima hosszú éveken át futballozott Európában, megjárhatta a PSV Eindhoven-t, a Barcelonát, az Inter-t, a Real Madridot és az AC Milan-t is. Gyakorlatilag mindegyik csapatában letette a névjegyét, karrierje során azonban több rendkívül súlyos sérülést is összeszedett, az Inter színeiben volt olyan szezonja, amikor még pályára sem tudott lépni. Ennek ellenére minden idők egyik legjobb labdarúgójaként emlegethetjük, aki nyert többek között Holland-kupát, Spanyol-kupát, KEK-et, UEFA-kupát és spanyol bajnoki címet is. A brazil válogatott tagjaként szintén rengeteg sikerben volt része, hiszen 1994-ben és 2002-ben is világbajnok lett…