PL: Könnyed liverpooli siker az Anfielden – videóval

A Liverpool az Anfielden a lényegi kérdéseket egy félidő alatt lerendezte, ugyanis a Southampton nem tudott egyenlő partner lenni. A második félidőben már csak a “megúszás” volt főszerepben.

LiverpoolSouthampton 3-0 (3-0)
Helyszín: Anfield Road
Gólszerzők: Hoedt (10.), Matip (21.), Salah (48.)
Sárga lapok: – ill. Romeu (34.), Lemina (56.)
Kiállítva: –

Liverpool: Alisson B. – Robertson, van Dijk (Gomez 55.), Matip, Alexander-Arnold – Henderson, Wijnaldum (Keita 70.) – Mane, Shaquiri (Milner 46.), Salah – Firmino Vezetőedző: J. Klopp

Southampton: McCarthy – Soares, Vestergaard, Hoedt, Bertrand – Romeu (Bednarek 55.) – Redmond, Hojbjerg, Lemina, Targett (Armstrong 55.) – Long (Austin 79.) Vezetőedző: M. Hughes

Mindössze 10 percet kellett várni az Anfiled közönségének, hogy felugorjon örömében, ugyanis Shaquiri lövésébe szerencsétlenül ért bele két southamtponi bekk is, olyannyira, hogy Hoedtről pont irányt talált a kapuba a játékszer mellyel meglett a vezetés. A folytatásban is a Liverpooll dominált, Salah duplázhatta volna meg könnyen az eredményt, ám ő még nem tette. Ellenététben Matippal aki egy szöglet után fejelt a vendég kapuba, ezzel tehát már 2 állt a Liverpool mellett. És, hogy még csak véletlen se forduljon meg a “Szentek” fejébe az, hogy visszajöhetnek a második félidőben a meccsre arról Salah gondoskodott, aki Shaquiri parádés szabadrúgását -ami a kapufán csattant- kanalazta be, így ezzel a 3-0-ás állással vonulhattak a felek a szünetre. A második játékrészben semmi nem változott, a Liverpool az előny tudatában kicsit visszább vett, ám Mark Hughes csapata teljesen veszélytelen volt. Ráadásul a hazaiak így is sokkal közelebb jártak a 4 találat megszerzéséhez, mint a vendégek az első komolyabb helyzethez. Maradt tehát a 3-0, ami látva a mérkőzést és a Jurgen Klopp csapatának az erőfitogtatását, még hízelgően is néz ki Hughes Southamptonjának.