PL: A City nyerte a Spurs elleni forduló rangadót – videóval

Csúcs rangadóval zárult a 10. forduló, méghozzá a Wembleyből, ahol a Tottenham fogadta a Manchester Cityt. A találkozó színvonalas és küzdelmes játékot hozott, ahol csapata Guardiola csapata örülhetett egy korai gólnak köszönhetően.

Tottenham – Manchester City 0-1 (0-1)
Helyszín: Wembley Vezette: K. Friend
Gólszerzők: ill. Mahrez (6.)
Sárga lapok: Lucas (45.) ill. Laporte (53.), Fernandinho (61.)
Kiállítva:

Tottenham: Lloris – Davies, Alderweireld, Sanchez, Trippier – Dembele (Alli 75.), Dier (Winks 67.)- Lucas, (Eriksen 81.) Lamela, Sissoko – Kane Vezetőedző: M. Pochettino

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Mendy – Silva, Fernandinho, Silva (Kompany 89.) – Mahrez, (Jesus 93.) Agüero (de Bruyne 71.), Sterling Vezetőedző: P. Guardiola

Nagy elánnal kezdte a találkozót a Manchester Citynek, aminek gyorsan meglett az eredménye, ugyanis már a 6. percben meglett a bajnoki címvédőnek az előny. Mahrez volt eredményes egy tökéletes Sterling centerezés után. A folytatásban a Tottenham nagyon összekapta magát, oly annyira, hogy szinte teljes mértékben átvették a mérkőzés irányítását. Ez pedig lehetőségekben is megmutatkozott, ám Kane és Ederson csatárját rendre a brazil hálóőr nyerte meg. Ennek köszönhetően (is) ezzel a “sovány” vendég előnnyel vonulhattak a felek a pihenőre. A második játékrészben Pochettino csapata próbálta fokozni a nyomást Guardioláékon ám ez inkább csak a mezőnyben mutatkozott meg. Oly annyira, hogy a félidő után könnyen megduplázhatta volna előnyét a City, ám Sterling (és Silva) ajtó ablak helyzetben hibázott. Ám a másik oldalon Lamela révén a hajrában “visszaadta” ezt. Az argentin támadó Alli szenzációs passzát vágta csúnyán felé a tizenegyespont környékéről. Maradt tehát a 0-1 így és a City nyerte a rangadót, mellyel továbbra is kéz a kézben mennek az első helyen a Liverpoollal.