PL: A Chelsea a Stamford Bridgen verte a Manchester Cityt – videóval

A 16. forduló rangadóját a Stamford Bridgen rendezték, ahol a Chelsea fogadta a listavezető Manchester Cityt. A mérkőzés nagy küzdelmet hozott, ahol végül a hazai csapat diadalmaskodott, ezzel megfosztva a manchesteri csapatot a veretlenségétől.

Chelsea – Manchester City 2-0 (1-0)
Helyszín: Stamford Bridge
Gólszerzők: Kante (45.), Luiz (78.) ill.
Sárga lapok: Jorginho (63.) , Pedro (81.) ill.
Kiállítva: –

Chelsea: Kepa – Alonso, Luiz, Rüdiger, Azpilicueta – Kovacic (Barkley 65.), Jorginho, Kante – Willian (Loftus-Cheek 75.), Hazard (Giroud 90.), Pedro Vezetőedző: M. Sarri

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Delph – Silva, Fernandinho, Silva (Gündögan 68.) – Mahrez (Foden 84.), Sterling, Sane (Jesus 53.) Vezetőedző: P. Guardiola

A bajnoki címvédő Manchester City a mérkőzés elejét a kezébe vette az irányítást, ez pedig helyzetekben is megmutatkozott. Azonban igazi ajtó-ablak lehetőség egyik oldalon sem volt. A félidő vége előtt jött aztán a “csattanó”, ugyanis eddig az alárendeltebb szerepben lévő Chelsea a 45. percben Kante révén a Stamford Bridge legnagyobb örömére megszerezte a vezetést. Hazard parádésan gurított a baloldalról középre ott pedig lendületből érkezett a francia középpályás, aki védhetetlenül zúdította Ederson kapujába a játékszert. Lélektanilag tehát a hazai csapat vonulhatott jobb “passzban” a pihenőre. A második játékrészben a játék képe nem változott, továbbra is Pep Guardiola csapata irányított, ám szintén gondjaik voltak a helyzet kialakítássokkal a Sarri által megszervezett Chelsea ellen. A két legkomolyabb gólszerzési lehetőség mindkét oldalon rögzített szituáció, jó helyről kapott szabadrúgás után alakult ki. Ám mind Ederson, mind pedig Kepa állta a sarat. Egészen a 78. percig, ahol ismét jött egy rögzített helyzet, ám most egy szöglet. Ennél pedig David Luiz emelkedett a legmagasabbra és fejelt a kapufa segítéségével a City hálójába. Ezzel pedig már 2-0 volt a hazaiaknak. A hajrában Mahrezék “erőlködtek” még, ám az egy hét alatti 3 mérkőzés miatt látszott, hogy ez ma nem az igazi. Bár Jesus Kepa hibájának “köszönhetően” könnyen egyenlíthetett volna, ám aztán a spanyol javított. Maradt tehát a 2-0, amivel immáron a címvédő is elveszítette veretlenségét, mi több az eddig 1. helyét is át kellett adja a Liverpoolnak. A Chelsea a győzelmével a harmadik helyre jött fel, pontegyenlőséggel az Arsenallal.