La Liga: Suárez vezette győzelemre a Barcát! – Videóval

A spanyol bajnokság 19. fordulójában Luis Suárez hathatós közreműködésével az FC Barcelona magabiztos különbséggel nyert az Eibar ellen hazai pályán.

(Kép: LaLiga Twitter)

A találkozónak tökéletesen megadta az alaphangot Luis Suárez 19. percben szerzett találata: egy pazar labdajáratás után az uruguayi csatár kíméletlenül váltotta gólra az előtte adódó lehetőségét. 1-0

A következő Barca-találatra egészen a szünet utánig kellett várni, főszerepben – egészen pontosan előkészítő szerepben – Luis Suárezzel, aki labdát szerzett az ellenfél térfelén, jól kombinált Coutinhóval, majd ziccerbe hozta Lionel Messit, aki közelről nem is hibázott. 2-0

Pár perccel később az uruguayi csatárklasszis feltette koronát aznapi teljesítményére, miután hanyag mozdulattal, Sergi Roberto beemelt labdája után külsővel vette be az Eibar kapuját. 3-0

Az Eibar egyébként nem játszott olyan alárendelt szerepet mint az eredmény mutatja. Igaz, ter Stegen kapuját csupán egyszer találták el a vendégek, de kétszer annyi lövéssel próbálkoztak, mint a katalánok (14 – 7 az Eibar javára – a szerk.).

Ez az este ugyan Suárezről szólt, de azért halkan jegyezzük meg, hogy Lionel Messi lett az első játékos, aki elérte a mágikus 400-gólos határt a La Ligában!

FC Barcelona – Eibar 3-0 (1-0)
Camp Nou stadion, Vezette: J. Manzano
Gólszerzők: L. Suárez (19. és 59.), Messi (53.)
Sárga lap: L. Suárez (44.), Piqué (70.) illetve Enrich (42.)
Piros lap: –

FC Barcelona: ter Stegen – S. Roberto (Semedo, 83.), Piqué, Lenglet, J. Alba – Rakitic, Busquets (Vidal, 66.), Arthur (Dembelé, 72.) – Coutinho, Messi, L. Suárez. Vezetőedző: Ernesto Valverde

Eibar: Riesgo – Pena, Arbilla, Bigas, Cote – Escalante (Kike, 77.), Diop, Orellana, Jordan, Cucurella (De Blasis, 65.) – Enrich (Cardona, 83.). Vezetőedző: José Luis Mendilibar