FA-kupa: bravúr a negyedosztályú csapattól, jöhet a City!

Kedd este a patinás FA-kupa-sorozat negyedik fordulójában néhány megismételt mérkőzést rendeztek meg, melyek közt akadt egy jókora meglepetés, de a többi találkozó is kivétel nélkül szoros küzdelemben dőlt el…

A Premier League-es feljutásra ácsingózó Middlesbrough számára befejeződött az idei FA-kupa menetelés, hiszen a második vonalbeli együttes a nap meglepetéseként búcsúzni kényszerült a negyedosztályú Newport County csapata ellen, amely így a nyolcaddöntőben pályára léphet a Manchester City ellen.

A Wolverhampton Wanderers a vártnál nehezebben, de végül nagy küzdelemben érvényesítette a papírformát, és továbbjutott harmadosztályú ellenfelével szemben, miközben a Championshipben érdekelt QPR és Brentford egyaránt hazai környezetben jutott tovább alacsonyabb osztályú csapat ellen.

FA-kupa, 4. forduló, megismételt mérkőzések

Newport County (IV.)–Middlesbrough (II.) 2–0 (Willmott 47., Amond 67.)
Wolverhampton Wanderers–Shrewsbury Town (III.) 3–2 (Doherty 2., 45+6. Ivan Cavaleiro 62., ill. Bolton 11., Laurent 39.)
Queens Park Rangers (II.)–Portsmouth (III.) 2–0 (Wells 70., M. Smith 77.)
Brentford (II.)–Barnet (V.) 3–1 (Canós 7., Jeanvier 32., Maupay 71., ill. Tutonda 71.)

Ezzel majdnem teljessé vált a legjobb 16 mezőnye, ma este még egy West Brom-Brighton mérkőzést ismételnek. A legjobb 8 közé jutásért jövő hétvégén játszanak.