PL: Az Arsenal kiütötte a Bournemouthot- videóval

Az Arsenal nem sokat teketóriázott, nagyon csúnyán kiütötte a Bournemouthot az Emiratesben, még a Southampton otthon verte a Fulhamet.

Arsenal – Bournemouth 5-1 (2-1)
Gólszerzők: Özil (4.), Mkhitaryan (27.), Koscielny (47.), Aubameyang (59.), Lacazette (78.) ill. Mousset (30.)

Sokat nem kellett várni az Emiratesben az első találatra, ugyanis az ismét a kezdőbe kerülő Özil révén már a 4. percben meglett az előny. Ezután aztán futószalagon jöttek a gólok. Mkhitaryan révén a 27. percben már kettő volt az “Ágyúsok” előnye, majd egy kicsit ráijesztettek a hazai közönségre, ugyanis Mousset révén gyorsan meglett a szépítés. A második félidőben aztán Emery csapata még rápakolt 3-at arra a meglévő kettőre. Beköszönt a két “gólzsák” is, Aubameyang és Lacazette személyében, ráadásul még Koscielny is eredményes volt. A vége tehát 5-1, az Arsenal ezzel továbbra is ott van a 4. helyen egyre szorosabban a 3. Tottenham mögött. Ráadásul szombat épp az ősi rivális ellen lopózhatnak még közelebb.