La Liga: Messi, Messi, Messi! – Videóval

A La Liga 29. fordulójában Lionel Messi vezetésével az FC Barcelona 2:0-ára nyerni tudott hazai pályán az Espanyol elleni városi rangadón.

(Kép: La Liga Twitter)

Alapvetően már csak a hosszú válogatott szünet után sem számíthatott könnyű meccsre Ernesto Valverde legénysége. Egy városi derbi pedig sosem ígérkezik félvállról könnyen vehető feladatnak. Ezúttal sem volt az…

A hatalmas labdabirtoklási fölény (69 – 31 % a végére) megvolt, a játékot irányította a katalán sztárcsapat, az igazi átütőerő viszont mintha hiányzott volna a meccs bizonyos szakaszaiban.

Az Espanyol jól és szervezetten védekezett, Lionel Messi ellen azonban nekik sem volt ellenszerük.

A Barca 10-ese a 71-percben egy amolyan ‘Panenkás szabadrúgással’ lepte meg a vendégeket, legjobban Victor Sánchezt, aki saját kapujába segítette a labdát. 1-0

Érezhető volt, hogy a bekapott gól kissé hitehagyottabbá tette a vendégeket, a Barca pedig a hajrában pár húzásból felért Diego López kapuja elé, Malcolm centerezéséből pedig Messi lezárta a találkozót. 2-0

A duplázó Messi egyébként ezúttal is felállított egy utánozhatatlan csúcsot: Immáron zsinórban 10. szezonjában jutott el 40 gólig minden sorozatot figyelembe véve.

A Barca zsinórban ötödik bajnoki győzelmét aratta, és jóformán csak idő kérdése, mikor ünnepelhet újabb bajnoki címet Valverde csapata.

FC Barcelona – Espanyol 2-0 (0-0)
Camp Nou stadion, Vezette: Del Cerro
Gól: Messi (71. és 89.)
Sárga lap: V. Sánchez (69.), Granero (73.), Giner Pedrosa (87.), Rosales (93.)
Piros lap: –

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo (S. Roberto, 59.), Piqué, Lenglet, Alba – Rakitic, Busquets, Arthur (Malcolm, 59.) – Messi, L. Suárez, Coutinho (Vidal, 82.). Vezetőedző: Ernesto Valverde

Espanyol: D. López – Giner Pedroso, Hermoso, Naldo, Marmol, Rosales – Melendo (S. Garcia, 65.), V. Sánchez (A. Semedo, 78.), Roca, Granero – B. Iglesias (Wu Lei, 64.). Vezetőedző: Rubi