PL: A Liverpoolt a Chelsea sem tudta megállítani – videóval

A 34. forduló rangadója természetesen a Chelsea vendégjátéka az Anfielden, a Liverpool otthonában. Mind a bajnoki cím, mind pedig a BL indulás apropóján óriási volt a tét a találkozón, ez pedig rá is nyomta a bélyegét a meccs képére.

Liverpool – Chelsea 2-0 (0-0)
Helyszín: Anfield Road
Gólszerzők: Mane (51.), Salah (53.) ill.
Sárga lapok: ill. Azpilicueta (44.)
Kiállítva: –

Liverpool: Alisson – Robertson, van Dijk, Matip, Alexander-Arnold  – Keita (Wijnaldum 66.), Fabinho, Henderson (Milner 77.)- Mane, Firmino, Salah (Sahqiri 89.) Vezetőedző: J. Klopp

Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Rüdiger (Christensen 40.), Luiz, Emerson – Kante, Jorginho, Loftus-Cheek (Barkley 75.) – Willian, Hazard, Hudson-Odoi (Higuain 56.) Vezetőedző: M. Sarri

A Liverpool kezdett jobban, oly annyira, hogy a Chelsea teljesen átadta a területet Klopp csapatának és rendezkedett be a kontrákra. Ennek ellenére a Liverpool megvolt a lehetőségei, Salah és Mane is könnyen megszerezhette volna a vezetést a “Vörösöknek”, ám mindkét sztár hibázott. Sarri nem csak a játék képe, hanem még Rüdiger sérülése miatt is ráncolhatta a homlokát, ugyanis a német válogatott védőt már a 40. percben le kellett hozni. Helyzetek és liverpooli fölény ide, vagy oda, gól nem született, így ezzel a 0-0-ával vonulhattak a felek a pihenőre. A második játékrészben a mérkőzés képe nem változott, továbbra is a Salahék irányítottak. Ám ennek most már meg is lett az eredménye, ugyanis Mane fejesével az 53. percben megvolt a hazai előny. Majd Salah sem akart lemaradni, és Mane góljára 2 perc alatt rákontrázott, egy irtózatosan nagy góllal, így az 55. percben már 2-0 volt az állás. A Chelsea a bekapott gólokra a lehető legjobban válaszolhatott volna, ugyanis Hazard kétszer óriási ziccerben találta magát, ám először a kapufa, majd pedig Alisson volt a végállomás. A folytatásban nem “lankadt” az iram, ám a helyzetek már annál inkább. Mane még próbálkozott becsülettel, ám Kepa amit lehetett azt fogott.  Az eredmény tehát már nem változott, maradt a 2-0, mellyel a Liverpool 4 fordulóval a vége előtt, újra visszavette a vezetést a Manchester City előtt a tabellán és továbbra is a bajnoki cím fő esélyese.