MLS: Nyolc gólos meccsen duplázott Németh! – videóval

Elképesztő, nyolc gólos meccset játszott a Sporting Kansas City az MLS-ben magyar idő szerint ma hajnalban. A kansasi csapat részéről Németh duplázott, aki egyben pontot is mentett csapatának.

Németh ismét csapata kulcsembere volt (forrás: instagram.com/sportingkc)

A Németh Krisztiánnal kezdőjében pályára lépő Sporting Kansas City az MLS (észak-amerikai profiliga) aktuális fordulójában a New England Revolution vendéglátója volt. A magyar támadó a drámai meccsen kétszer talált a kapuba, duplázása során egyaránt fejjel volt eredményes. A hazai csapat első gólját Németh szerezte 0-1-es állásnál a 33. percben, majd a végső egyenlítő, végeredményt beállító találatot is Ő szerezte, amikor a 83. percben egy hazai szöglet után talált a kapuba. Ezzel a találattal 4-4-es eredménnyel zárult a magyar idő szerint ma hajnalban lebonyolított bajnoki. A vendég New England az első félidőben két gólos előnyre tett szert, 3-1 vezetett. A második félidő elején emberhátrányba került a vendég csapat, amit kihasználva büntetővel egy gólra zárkózott a Kansas. A különbség ennek ellenére hamarosan megint két gólosra növekedett. Az eseményekben gazdag mérkőzés második félidejében a kansasi klubb hiába volt újból két gólos hátrányban, ismét egyenlíteni tudott, egyben pontot is mentet, míg a vendégcsapat kettős emberhátrányba zárta a meccset. Sallói is lehetőséget kapott, aki a 74. percben lépett pályára. Németh a mai góljainak köszönhetően az első olyan játékos a Kansas City színeiben, aki egy szezonon belül májusig 10 gólig jutott, beleértve az MLS-en kívül a CONCACAF-BL-t is.

MLS, alapszakasz
Sporting Kansas City – New England Revolution • 4-4 (1-3)
Helyszín: Children’s Mercy Park, Kansas City, Kansas – 18.511 néző
Gólszerzők: Németh (33., 83.), Gutierrez (60. – büntetőből, 70.), ill., Caicedo (18., 35.), Agudelo (42.), Jones (66.)
Kiállítás: -, ill., Bye (55.), Anibaba (89.)