El-sorsolás: továbbjutás esetén a Debrecen az AS Romával találkozhat

Sz. Andrea
Sz. Andrea
újságíró, 2019 június 19. 15:11

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) szerdán kisorsolta az Európa-liga-selejtező nem bajnoki ágának, azaz a fő ágnak a párosítását a második fordulóra, ahol kiderült az is, hogy kivel játszik majd a Debrecen, a Honvéd, a Vidi és a DAC továbbjutás esetén.

Forrás: UEFA

Az Európa-liga második fordulójának sorsolását délután három körül bonyolították le a svájci városában. A nem bajnoki, azaz a fő ág párosításai dőltek most el. Az első selejtezőkörből 47 továbbjutót és a 27 itt becsatlakozó csapatot hét csoportra osztották: ötbe 10-10, kettőbe 12-12 csapat került. 37-et kiemelnek közülük (5-öt a tízcsapatos, 6-ot a 12 csapatos csoportokban), ők a nem kiemeltek közül kapnak ellenfelet.

Kiderült, az érdekelt magyar csapatok következő ellenfele is, hogy ha továbbjutnának a második fordulóba. Eszerint, ha a Debrecen megnyeri a párharcát a az AS Romával játszik, a Fehérvár izlandi Breidablik vagy liechtensteini FC Vaduz csapatával találkozik, a Honvéd pedig az azeri Sabail FK vagy a román Universitatea Craiova 1948 csapatával játszik majd. Továbbjutás esetén a DAC-ra a görög Atromitosz vár.

A bajnoki ágon a BL-selejtezőből kiesett csapatok kaptak ellenfelet, köztük a Fradi is. Ha nem jönne össze a továbbjutás, akkor a magyar bajnok a  Valur Reykjavík (izlandi)–NK Maribor (szlovén) párharc vesztesével találkozik majd az El-ben.

Az első mérkőzéseket július 25-én rendezik, az elsőként kihúzott csapat otthonában, a visszavágókat egy héttel később, augusztus 1-jén játsszák.

Az Európa-ligája 2019/20-as szezon selejtezőjének 2. fordulójának párosításai, NEM BAJNOKI ÁG:

Mol Fehérvár (magyar)/FK Zeta (montenegrói) – Breidablik (izlandi)/FC Vaduz (liechtensteini)
AS Roma (olasz)–Debreceni VSC (magyar)/Kukësi (albán)
Budapest Honvéd (magyar)/Zalgiris Vilnius (litván)–Sabail FK (azeri)/Universitatea Craiova 1948 (román)
Atromitosz (görög)–FC DAC 1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)/KS Cracovia (lengyel)
CSZKA Szófia (bolgár)/OFK Titograd (montenegrói)–NK Osijek (Eszék, horvát)
IFK Norrköping (svéd)/Saint Patrick’s (ír)–Dinamo Minszk (Dinama Minszk, fehérorosz)/Liepaja (lett)
Barry Town United (walesi) vagy Cliftonville (északír)/Haugesund (norvég)–Sturm Graz (osztrák)
Lechia Gdansk (lengyel)–FC Inter Turku (finn)/Bröndby IF (dán)
NK Domzale (szlovén)/Balzan (máltai)–Malmö FF (svéd)/Ballymena United (északír) vagy NSÍ (feröeri)
KF Laci (albán)/Hapoel Beer-Seva (izraeli)–NK Siroki Brijeg (bosnyák)/Kajrat Almati (kazah)
AEK Larnaca (ciprusi)/Petrocub Hincesti (moldovai)–Levszki Szófia (bolgár)/MFK Ruzomberok (Rózsahegy, szlovák)
Molde FK (norvég)/KR (izlandi)–Csukaricski (szerb)/Bananc (örmény)
Arszenal Tula (orosz)–Neftci PFK (azeri)/Speranta Nisporeni (moldovai)
UE Sant Julia (andorrai) vagy Europa FC (gibraltári)/Legia Warszawa (lengyel)–FK Vityebszk (FK Vicebszk, fehérorosz)/KuPS Kuopio (finn)
Gabala (azeri)–Dinamo Tbiliszi (grúz)/La Fiorita (San Marinó-i) vagy UE Engordany (andorrai)
Aberdeen (skót)/RoPS Rovaniemi (finn)–CS Fola Esch (luxemburgi)/Csihura Szacshere (grúz)
Luzern (svájci)–FK Riteriai (litván)/KÍ (feröeri) vagy Tre Fiori (San Marinó-i)
Espanyol (spanyol)–Stjarnan (izlandi)/Levadia Tallinn (észt)
Utrecht (holland)–Akademija Pandev (északmacedón)/Zrinjski Mostar (bosnyák)
Malatyaspor (török)–Cork City (ír)/Progres Niederkorn (luxemburgi) vagy Cardiff MU (walesi)
Royal Antwerp (belga)–Viitorul (román)
FC Prishtina (koszovói) vagy St. Joseph’s (gibraltári)/Rangers FC (skót)–Olimpija Ljubljana (szlovén)/RFS Riga (lett)
FK Jablonec (cseh)–Pjunik Jerevan (örmény)/Shkupi (északmacedón)
Eintracht Frankfurt (német)–Radnicski Nis (szerb)/FC Flora (észt)
Zorja Luhanszk (ukrán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)/JK Narva Trans (észt)
Gzira United (máltai)/Hajduk Split (horvát)–FK Ventspils (lett)/KF Teuta (albán)
Strasbourg (francia)–Maccabi Haifa (izraeli)/NS Mura (Muraszombat, szlovén)
Wolverhampton (angol)–Crusaders FC (északír)/B36 Tórshavn (feröeri)
Mladá Boleslav (cseh)–Ordabaszi (kazah)/Torpedo Kutaiszi (grúz)
Arisz (görög)–AEL Limassol (ciprusi)
Brann (norvég)/Shamrock Rovers (ír)–Zalgiris Kaunas (litván)/Apollon Limassol (ciprusi)
Jeunesse Esch (luxemburgi)/Tobol Kosztanaj (kazah)–Vitória (portugál)
AZ Alkmaar (holland)–Häcken (svéd)
Alaskert (örmény)/FK Makedonija Szkopje (északmacedón)–FCSB (román)/Milsami Orhei (moldovai)
Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz)/Hibernians (máltai)–Esbjerg (dán)
Lokomotiv Plovdid (bolgár)–Radnik Bijeljina (bosnyák)/Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák)
Connah’s Quay Nomads (walesi)/Kilmarnock FC (skót)–Partizan (szerb)

BAJNOKI ÁG:

Valur Reykjavík (izlandi)/Maribor (szlovén)–FERENCVÁROS (magyar)/Ludorogec (bolgár)
SP Tre Penne (San Marinó-i)/FC Santa Coloma (andorrai)–Suduva Marijampole(litván)/Crvena zvezda (szerb)
BATE (fehérorosz)/Piast Gliwice (lengyel)–Dundalk (ír)/Riga FC (lett)
Partizani Tirana (albán)/Qarabag (azeri)–Sheriff Tiraspol (moldovai)/Szaburtalo Tbiliszi(grúz)
Ararat-Armenia (örmény)/AIK (svéd)–Feronikeli (koszovói)/Lincoln Red Imps (gibraltári)
Slovan Bratislava (Pozsony, szlovák)/Szutjeszka Niksics (montenegrói)–The New Saints(walesi)/az előselejtező győztese
Az előselejtező döntőjének vesztese–Asztana FK (kazah)/CFR Cluj (Kolozsvári Vasutas, román)
HJK (finn)/HB Tórshavn (feröeri)–Linfield FC (északír)/Rosenborg (norvég)
Nomme Kalju (észt)/Shkëndija (északmacedón)–F91 Dudelange (luxemburgi)–Valletta FC(máltai)
A Celtic (skót)–FK Sarajevo (bosnyák) kiesője automatikusan a 3. selejtezőkörbe kerül