U21-es Eb: újabb nagyszerű sikert arattak a románok, Anglia kiesett

Az U21-es Európa-bajnokság csoportköreinek második fordulójában a román válogatott az előző mérkőzéséhez hasonlóan ezúttal is négy gólt vágott, míg Franciaország egygólos sikerével búcsúztatta Horvátországot.

A 75. percben még felejthetőnek látszott Anglia és Románia összecsapása, a hajrában viszont potyogtak a gólok: a románok kétszer is vezetést szereztek, az angolok azonban mindkétszer kiegyenlítettek. A 89. percben a szigetországiak kapusa, Dean Henderson hibázott, Florinel Coman volt eredményes – a csereként beálló futballista a lefújást megelőzően újra eredményes volt, így a végeredmény 4–2 lett Románia javára. Franciaország Moussa Dembélé találatával múlta felül a horvátokat. A korosztályos kontinenstornán a csoportelsők és a legjobb csoport-második juthat tovább, így Anglia és Horvátország kiesése is eldőlt.

Anglia U21 – Románia U21 2–4 (0-0).
Gólszerzők: Gray, Abraham, ill. Puscas (büntető), Hagi, Coman (2).

Franciaország U21 – Horvátország U21 1–0 (1-0).
Gólszerző: Dembele.