Ligue 1: idegenben kapott ki a PSG – videóval

A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2. fordulójában a Paris Saint-Germain meglepetésre botlott.

Rennes – Paris Saint-Germain 2-1 (1-1)
Játékvezető: A. Gautier (francia), Helyszín: Stade de la Route de Lorient (Rennes)
Gól: M. Niang (44′), R. del Castillo (48′) ill. Cavani (36′)

A PSG ismét Neymar nélkül állt fel, ez valószínűleg addig így is marad, míg a brazil szappanoperája le nem zárul. Az előző idény bajnokcsapata nem kezdett nagy elánnal, azonban első kaput találó lövése gól lett Edinson Cavani révén a 36. percben, aki a Rennes védelmének elképesztő hibáját használta ki, 0-1! A hazai gárda viszont nyolc minutummal később egyenlíteni tud az AC Milant is megjárt Niang által, a támadó egy középre tett labdát vett át remekül, majd lefordulva védőjéről egyenlít, 1-1! A csapatok tehát döntetlennel vonulhattak pihenőre.

A második játékrész pedig azonnal góllal kezdődik, ugyanis Romain del Castillo révén megszerzi a vezetést a Rennes gárdája, a francia középpályás Camavinga felívelt labdáját tudta a kapuba csúsztatni, 2-1! Ezt követően a hazaiak két gólt is szerezhettek volna, azonban egyszer Aréola, egyszer pedig a kapufa mentette meg a PSG-t. A 70. percben Mbappé előtt adódott lehetőség az egyenlítésre, viszont lövése egy hajszálnyival elkerülte a kaput. A bajnokcsapat hiába próbálta meg felpörgetni a mérkőzés hátralévő részét, sem az egyenlítés, sem a győzelem nem jött össze.