La Liga: az Athletic nyerte a baszk rangadót – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) új idényében péntek este két mérkőzéssel vette kezdetét az aktuális, harmadik forduló…

A forduló nyitómérkőzésén az első két meccsét megnyerő Sevilla gárdája némi meglepetésre csupán 1-1-es döntetlent ért el a Celta Vigo ellen. A találkozó végeredménye a hajrában alakult ki egy utolsó tíz percen belüli gólváltásnak köszönhetően.

Sevilla – Celta Vigo 1-1 (0-0)
Gólszerzők: F. Vazquez (81.) ill. D. Suarez (84.)

A késő esti órákban a két nagy baszkföldi rivális csapat össze egymással, melyből a nyitófordulóban a címvédő Barcát is legyőző Athletic Club meggyőző fölényét két első félórás góllal alátámasztva került ki győztesen 2-0 arányban a Real Sociedad ellenében.

Athletic Club – Real Sociedad 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Raúl García (11.), I. Williams (28.) ill. –

Az aktuális spanyol bajnoki forduló hátralévő programját tekintve a Barcelona szombaton 17 órától lép pályára az Osasuna vendégeként, míg vasárnap 19 órától az Atlético Madrid az Eibart fogadja, 21:00-tól pedig a Real Madrid a Villarreal vendége lesz.