Hollandia: simán győzte le rotterdami ellenfelét az Ajax – videóval

A holland labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 4. fordulójában a címvédő együttes simán verte idegenben jó szezont kezdő, ám papíron gyengébb ellenfelét.

Hollandia: Eredivisie – 5. forduló
Sparta Rotterdam – Ajax 1-4 (0-2)
Játékvezető: J. Kamphuis, Helyszín: Sparta Stadion Het Kasteel (Rotterdam)
Gólszerzők: I. Dervisoglu (75′) ill. Q. Promes (25′), H. Ziyech (31′ 61′), Dusan Tadic (57′ – büntetőből)

Az Ajax az új igazolásokkal a soraiban tudta simán legyőzni gyengébben kvalifikált ellenfelét. A gólok sorát Promes nyitotta, majd betalált Ziyech is. Az első játékrészben még Promes szerezhetett volna újabb gólt, de lövése centikkel elkerülte a felső kapufát.

A második félidőben betalált a csapatkapitány, Dusan Tadic is büntetőből az 57. percben, majd négy minutummal később megszerezte második gólját Ziyech, ezzel már 4-0 volt a címvédő gárdának. Negyedórával a rendes játékidő lejárta előtt jön a szépítés a hazaiak részéről, a fiatal török támadó, Ibrahim Dervisoglu rakja fel az eredményjelzőre azt a bizonyos szépségtapaszt, 1-4! A találkozó hátralevő részében még a hazaiak szerezhettek volna egy gólt, de Mohamed Rayhi ígéretes helyzetből rosszul célzott, így az Ajax simán veri a Sparta Rotterdamot.