La Liga: megizzadt, de továbbra is veretlen a Real Madrid – videóval

A Real Madrid remekül kezdte a mérkőzést, de később alábbhagyott a koncentráció, így előjöttek a szezonban már látott hibák. Ezúttal fel tudtak pörögni a kapott gólok után, így továbbra is veretlenül vezetik a tabellát, miután legyőzték a második helyen álló Granada-t.

1. félidő: Gareth Bale beadása után gyorsan megszerezte a vezetést a Real Madridnak Karim Benzema (1-0). A gól megnyugtatta a hazaiakat, sokat birtokolták a labdát, ráerőltették akaratukat a Granada-ra. Sok lövéssel próbálkozott a “királyi gárda”, beszorították a vendégeket, akik kevés támadást tudtak csak vezetni. A félidő vége előtt egy labdavesztés után Eden Hazard gyönyörű góllal duplázta meg a madridiak előnyét. Ez volt a belga első tétmérkőzésen szerzett gólja a Real Madrid játékosaként (2-0). Ekkor úgy tűnt, hogy a Real Madrid gyorsan eldöntheti a három pont sorsát.

2. félidő: A 69. percben a csereként beálló Luka Modric talált be egy remek átlövés után (3-0). A Real Madrid a harmadik gól után túlságosan megnyugodott és visszaállt. Néhány perccel később Alphonse Areola kezdett el cselezgetni a saját kapuja előtt, és amikor már elrúgta volna a labdát odalépett a Granada támadója, és a labda helyett a támadó lábát találta el Areola. A jogosan megítélt büntetőt Machis váltotta gólra (3-1). Tíz perccel később Raphael Varane mentett hatalmasat a kapu előtt, viszont a szöglet után Duarte pofozhatta be közelről a labdát (3-2). Ezután rákapcsolt a Real Madrid, helyzeteket is kidolgozott, és a mérkőzés végén James Rodriguez döntötte el a találkozót (4-2). Hiába a Granada második félidőbeli feltámadása, a Real Madrid továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot.

Real Madrid – Granada 4-2 (2-0)
 Santiago Bernabeu; Vezette: Latre
Gólszerzők: Benzema (2.), Hazard (45.), Modric (61.), James Rodriguez (90.), ill. Machis (68. – büntetőből), Duarte (77.)
Sárga: Casemiro (43.), Carvajal (54.), Areola (64.), James Rodriguez (90.), ill. Sanchez (54.), Soldado (56.), Herrera (72.), Duarte (73.), Puertas (81.)
Kiállítás: – ill. –

Real Madrid: Areola – Carvajal, Ramos, Varane, Odriozola – Casemiro, Valverde, Kroos (Modric 38.) – Bale (James Rodriguez 83.), Benzema, Hazard (Isco 69.). Vezetőedző: Zinedine Zidane

Granada: Rui Silva – Victor Diaz, Duarte, German, C. Neva – Herrera, Azeez (Vadillo 51.), Montoro (Gonalons 6.), A. Puertas – Soldado (Fernandez 64.). Vezetőedző: Diego Martínez