LaLiga: gálázott Messi és a Barca, élre ugrottak a katalánok – videóval

A Barca korai góljára még válaszolt a Valladolid, de utána beindult a Barcelona henger.

A Barcelona már a mérkőzés legelején egyértelművé tette, hogy nem fogja félvállról venni a Valladolid elleni bajnokit. Clement Lenglet a második percben egy kapu előtti kavarodás után vágta a kapuba a labdát (1-0). Ekkor még nem örülhettek sokáig a Barca játékosai. A 15. percben Kiko egyenlített, ő eszmélt a leggyorsabban a lecsorgó labdára (1-1). A 29. percben Lionel Messi remek kiugratását Arturo Vidal váltotta gólra (2-1). Öt perccel később az előbb még gólpasszt adó Lionel Messi talált be szabadrúgásból, mellyel újabb mérföldkőhöz érkezett (3-1). A 75. percben Rakitic kiugratása után Messi duplázni tudott (4-1). A 77. percben egy gyönyörű labdakihozatal után Messi passzát Luis Suarez rúgta a hosszú alsóba (5-1). A Barcelona végig jobban játszott ellenfelénél, szép gólokat szerzett, és megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Barcelona – Valladolid 5-1 (3-1)
Camp Nou; Vezette: Rojas
Gólszerzők: Lenglet (2.), Vidal (29.), Messi (34., 75.), Suarez (77.), ill. Kiko (15.)
Sárga: – ill. Fernandez (45.), Guardiola (68.), Michel (79.)
Kiállítás: – ill. –