NB1: Gálázott az FTC Debrecenben! – Eredmények, Tabella

A 12. forduló rangadóján a Ferencváros három ponttal távozott Debrecenből. Győzelmével a Fradi utolérte az éllovas Videotont, úgy, hogy van még egy elmaradt meccse is.

(Kép: origo.hu)

Az első félidőben alaposan sokkolták a zöld-fehérek a nagyerdei stadion közönségét. Az FTC kezdőjébe visszakerülő Varga Roland előbb lőtt egy szép gólt Isael finom passza után (0-1); majd nehéz helyzetből emelte át Nagy kapust, kiszolgálva Tokmacot (1-2).

A fordulást követő első percekben a Debrecen tudott némi zavart okozni a vendégek kapuja előtt, sőt mi több Kundrák fejesével a szépítés is összejött a hazaiaknak (1-2). Ami azonban után következett, arra talán senki nem számított!

A debreceni gól, mintha a fradit dobta volna fel, támadásban ellenállhatatlanul kezdtek játszani a “zöld-fehérek”.

10 perccel a debreceni szépítést követően előbb Isael fejelt szép gólt (1-3), majd jött a csereként beálló Bőle Lukács (1-4).

A 78. percben egy kipattanót Varga Roland helyezett a kapuba (1-5) feltéve a koronát aznapi teljesítményére.A teljesen szétesett lokinak Tokmac vitte be a kegyelemdöfést a hajrában.

Európa-liga és fáradtság ide-vagy oda, nagyszerű győzelmével az FTC pontszámban beérte az éllovas MOL Fehérvár FC-t.

Debrecen – Ferencváros 1-6 (0-2)
Gólszerzők: Kundrák (50.) illetve Varga R. (11. és 78.), Tokmac (36. és 86.), Isael (60.), Bőle (75.)