Serie A: kiütötte a Lazio a Sampdoriat – videóval

A dobogó legalsó fokán álló Lazio fogadta a kiesés elől menekülő Sampdoriat.

Remekül kezdte a mérkőzést a római csapat: a 7. percben Caicedo góljával megszerezték a vezetést a “sasok” (1-0). A Lazio ezután sem állt le: Immobile percei következtek. A 17. percben egy büntetőt értékesített (2-0), a 20.-ban akcióból volt eredményes (3-0). Érdemes megjegyezni, hogy csak Lionel Messi duplázott többször (21) az elmúlt három szezonban a topligákat figyelembe véve, mint Ciro Immobile (18). A második félidőben sem változott a játék képe. Az 54. percben Bastos is betalált (4-0). 10 perccel ezután Immobile megszerezte a harmadik gólját: újabb büntetőt váltott gólra (5-0). A 70. percben összejött a becsületgól: Linetty vette be a hazaiak kapuját (5-1). A 73. percben Chabot a kiállítás sorsára jutott, de ez már nem változtatott a végeredményen. A Lazio végig jobban futballozott, így megérdemelten szerezte meg a három pontot, amivel tovább tapadnak a Juventusra és az Interre.

Lazio – Sampdoria 5-1 (3-0)
Gólszerzők: Caicedo (7.), Immobile (17. – tizenegyesből, 20., 64. – tizenegyesből), Bastos (54.), ill. Linetty (70.)
Kiállítva: – ill. Chabot (73.)