Bundesliga: Haaland duplázott, könnyedén nyert a Dortmund – videóval

Hazai pályán is letette névjegyét Haaland, ezúttal simán nyert a Borussia.

Remekül kezdte a mérkőzést a Dortmund, Guerreiro már az első percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak (1-0). A Borussia ezután uralta a meccset, majd a 29. percben Hummels kiugratása után Reus megduplázta az előnyt (2-0). A második játékrész elején a Köln azonnal szépíthetett volna, de Cordoba kapufát lőtt ziccerből. Ami az egyik oldalon kimaradt, az a másik oldalon bement, a 48. percben Sancho volt eredményes (3-0). Ezután összeszedte magát a Köln, lövésekig jutottak el a vendégek, akik a 64. percben szépítettek, Uth talált be nehéz szögből (3-1). Ezután felpörgött a Dortmund, a csereként beálló Haaland is beköszönt a 78. percben (4-1). A 87. percben ismét villant a norvég csatár: a leshatárról ugrott ki, és szinte lehetetlen szögből varázsolta a kapuba a labdát (5-1).

Borussia Dortmund – Köln 5-1 (2-0)
Guerreiro (1.), Reus (29.), Sancho (48.), Haaland (78., 87.), ill. Uth (64.)