PL: újabb sikert húzott be a Liverpool – videóval

A Leicester City és a Chelsea izgalmas döntetlenje után a szombat délutáni órákban a veretlen listavezető Liverpool együttese a Southampton ellen lépett pályára…

A Liverpool négy második félidei találattal mosta le a sebezhető védekezéssel előrukkoló Southampton gárdáját 4-0 arányban. A gól nélküli döntetlennel záruló első félidőben a “Vörösök” hiába játszottak mezőnyfölényben, a kapuk egyenlő arányban forogtak veszélyben. A szünet utáni folytatásban az első helyzetét gólra váltotta a listavezető, miután Alex Oxlade-Chamberlain balról befelé húzva, némileg ütemtelenül lőtte ki a rövid sarkot. Kisvártatva a Klopp-csapat végképp eldöntötte a három pont sorsát, a második gólpasszát adó Firmino elegáns bejátszását követően Jordan Henderson közvetlen közelről tudott eredményes lenni. Bő tíz perccel később Mohamed Szalah immár háromgólos növelte előnyt, Henderson kiugratását követően ugyanis a keresztező Bednarek képtelen volt tisztázni, az egyiptomi könnyűszerrel lőhetett ziccergólt, majd a hosszabbítás perceiben Firmino újabb lekészítéséből Szalah találata alakította ki a végeredményt. Az egyre inkább legyőzhetetlennek tűnő toronymagas listavezető Pool az újabb diadalmenetével immár sorozatban a 42. bajnoki mérkőzését vívta meg veretlenül.

Liverpool – Southampton 4-0 (0-0)
Gólszerzők: Oxlade-Chamberlain (47.), Henderson (60.), Szalah (72., 90+1.), ill.