Király-kupa: Érik a baszk derbi a fináléban! – Videóval

Az Athletic Bilbao után a Real Sociedad is hozta a kötelezőt, és megnyerte aktuális meccsét a Király-kupa elődöntőjében, így kedvezőbb helyzetből várhatja a visszavágót.

A Sociedad szurkolóira már órákkal a meccs előtt sem lehetett panasz! (Kép: Real Sociedad Twitter)

Óriási ünneplés és várakozás előzte meg San Sebastiánban a találkozót, amely nagyszerűen kezdődött a hazaiak számára, hiszen Mikel Oyarzabal már a 9. percben magabiztosan értékesített egy büntetőt. A Sociedad ezt követően a találkozó egészében nagy labdabirtoklási fölényben volt (60-40% átlagosan), ám a kapu előtt a Mirandes is veszélyes volt, és bizony bőven akadt lehetősége a vendégeknek is a gólszerzésre.

Az egyik ilyen sanszot ki is használta a Mirandes Matheus Aias révén még az első félidő hajrájához érve.

A szünetre azonban mégis hazai vezetéssel vonhattak a felek: a remek szezont futó Martin Ödegaard találatával vették vissza a vezetést a baszkok. A fordulást követően kisebb meglepetésre újabb gól már nem esett, így a Sociedad ugyan érvényesítette a papírformát, de még bőven van miért izgulnia a visszavágón.

Real Sociedad – Mirandes 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Oyarzabál (9. -büntetőből), Ödegaard (42.) illetve Aias (39.)