LaLiga: négy gól született a Valencia – Atletico rangadón – videóval

A nagy téthez méltóan küzdelmes mérkőzést vívtak a csapatok, de egyikük sem örülhet igazán a döntetlennek, igaz a játék képe alapján csalódottak sem lehetnek.

A “matracosok” jól kezdték a mérkőzést, már a 15. percben megszerezték a vezetést Llorrente góljával (0-1). Ezután átadta a területet az Atletico Madrid, a Valencia többet birtokolta a labdát, de kevés lehetőséget tudtak kialakítani, igaz az Atleti sem vezetett veszélyes ellentámadásokat. A 40. percben egy szöglet után Gabriel egyenlített (1-1). Nem örülhettek sokáig a hazaiak, a 43. percben Thomas távoli lövése utat talált a hálóba, így vendég vezetéssel mehettek az öltözőbe a csapatok. Ez volt az együttes első gólja a 16-oson kívülről az idei bajnokságban. A második játékrészben tovább folytatta a támadást a Valencia, aminek a 59. percben meglett a jutalma: Kondogbia vette be Oblak kapuját (2-2). Ezután mindkét együttes előtt adódtak lehetőségek, de egyik csapat sem tudott már betalálni. A Valencia nem tudta újabb gólra váltani a mezőnyfölényét, a fővárosiak pedig nem tudtak igazán veszélyes kontrákat vezetni, így végül igazságos döntetlen született a rangadón. A döntetlennel az Atlético nem szakította meg a sorozatát, azaz az idei szezonban továbbra is nyeretlen BL-fordulót megelőző bajnokin. Diego Simeone csapata február 18-án 21 órától a címvédő Liverpool ellen lép pályára a nyolcaddöntő első mérkőzésén a Wanda Metropolitanóban, míg a Valencia szerdán az Atalanta ellen játszik Olaszországban.

Valencia – Atletico Madrid 2-2 (1-2)
Gólszerzők: Gabriel (40.), Kondogbia (59.), ill. Llorrente (15.), Thomas (43.)