PL: Az Arsenal otthon tartotta a 3 pontot – videóval

A 27. forduló vasárnapi játéknapjának a zárótalálkozóján az Arsenal nagy csatában otthon tartotta a 3 pontot az Everton ellen.

Arsenal – Everton 3-2 (2-2)
Gólszerzők: Nkethia (27.), Aubameyang (33.,46.) ill. Calvert-Lewin (1.), Richarlison (49.)

Sokat nem kellett várni az Emirates közönségének arra,hogy gólt lásson, bár nem éppen ilyen találatra számítottak, ugyanis Calvert-Lewin révén már az első percben megszerezte Carlo Ancelotti csapata a vezetést. Ám a bekapott gól után szinte azonnal érződött Arteta csapatán, hogy fordulatszámot kapcsol. Ennek pedig már a 27. percben meglett az eredménye, mikor is Saka beadására parádésan érkezett Nkethia. A gólörömre mindössze 6 percre máris jöhetett a következő. Ekkora Aubameyang David Luiz parádés kiugratását tekerte a hosszúba. Kolasinac sérülésének “köszönhetően” 5 perces hosszabbítás volt az első félidőben – a hazaiak vesztére – ugyanis Richarlison ennek utolsó előtti percében tudott egalizálni. A második játékrész szinte ugyan úgy kezdődött ahogy az első, csak itt most a hazai publikum örülhetett. Ismét Aubameyang volt a gólszerző. A gaboni Pepe beadását fejelte Pickford hálójába. A folytatásban mindkét fél előtt adódtak lehetősége, ám sem az Everton, sem az Arsenal nem tudta elmozdítani az eredményt. Hazai oldalon Nkethia állt hozzá a legközelebb, ám őt a kapufa megakadályozta, még a véghajrában a vendégek oldalán Calvert-Lewin fejese ment centikkel a kapu mellé. Maradt tehát a 3-2, mellyel az Arsenal előzte az Evertont (is) és feljött a tabella 9. helyére, mindössze 7 pontra a már 4. helyen tanyázó Chelseatől. Ráadásul Arteta csapata 2020-ban tétmérkőzésen továbbra is veretlen.