A Bayern München elnöke úgy véli a játékospiac teljesen átalakul

Sz.Patrik
Sz.Patrik
újságíró, 2020 április 7. 19:30

A német rekordbajnok első embere szerint teljesen átfog alakulni a futball világa.


A Bayern München elnöke, Herbert Hainer, akit novemberben neveztek ki Uli Hoeness helyére, úgy gondolja, hogy a játékospiac zuhanni fog, ugyanis a csapatoknak kevesebb bevétele lesz, így kevesebbet tud játékosokra kiadni. Emellett még azt is elárulta, hogy bizakodó a csapat anyagi helyzetét illetően.

“Nyilvánvaló, hogy változásokra kell számítani. A játékosárak lejjebb fognak menni, mivel az egyesületek bevételei csökkenek, ezáltal kevesebb pénz lesz mozgásban. A koronavírus-járvány gazdasági hatásai miatt a horribilis transzferárak még vállalhatatlanabbak lesznek a klubok számára, mint amennyire eddig is voltak.”

“Feszélyezett a helyzet, a klubok jelenleg a túlélésért küzdenek. A Bayern is jelentős financiális kihívások elé néz, de a mi egyesületünk nagyszerűen van felépítve, és minden egyes nap azon dolgozunk, hogy nagyobb kár nélkül átvészeljük ezt az időszakot”nyilatkozta a 65 éves Hainer.