Magyar Kupa: Döntetlen Mezőkövesden

A mezőkövesdi csapat történelmi tettre készül, történetünk első Magyar Kupa döntőjébe vágynak, míg a Fehérvár az elúszni tűnő bajnokság után, egy kupa győzelemmel vigasztalódna.

Jó iramban kezdtek a csapatok, de kevés helyzet volt a mérkőzés elején. Majd a 12. perc elején a Fehérvár végezhetett el szabadrúgást, amit Houri ívelt be és Pátkai estében csúsztatta a kapuba labdát 0-1!
A félidő hátralévő részében többet támadót a Mezőkövesd, de csak helyzetig, kapufáig és egy meg nem adott büntetőig jutott a matyóföldi csapat.
A második félidőben alább hagyott az iram,nem sok helyzet adódott a csapatok előtt.
Szinte a semmiből egyenlített a Mezőkövesd. 80. percben Pekár László ívelt be egy szögletet, amire Pillár egyedül érkezett és kapuba lőtte a labdát 1-1! Pár perccel később, Kuttor Attilát a Mezőköved vezetőedzőjét, állította ki Farkas Ádám.
Az igazságos döntetlen után, teljesen nyílt maradt a párharc.

Mezőkövesd Zsóry – MOL Fehérvár FC 1-1 (0-1)
Játékvezető: Farkas Ádám Helyszín: Mezőkövesd, Városi Stadion
Gólszerzők: Pillár (80.) ill. Pátkai (12.)