NB I: gólfesztivált rendezett a ZTE – videóval

500 néző előtt szaladt hatalmas vereségbe a Rákóczi, ezzel már tizenkét tétmérkőzés óta nyeretlenek a kaposváriak, akik zsinórban kilencedik vereségüket szenvedték el az NB I-ben, és már hat bajnoki óta nem tudtak betalálni. Mind a három sorozat negatív rekord a 2019-2020-as kiírásban. A ZTE 217 nap után került bennmaradó helyre.

Remekül kezdte a meccset a ZTE, a 6. percben egy szép támadás végén Radó volt eredményes (0-1). A zalaegerszegiek ezután sem álltak le, Bőle gurított az alsó sarokba remek összjáték után (0-2). Barczi sem akart kimaradni a gólgyártásból, a 28. percben közelről vágta a labdát a léc alá (0-3). Három perccel később Bőle lőtt hatalmas gólt kapásból (0-4). A 35. percben Radó talált a kapuba, egy sakk-mattra kijátszott támadás végén, ezzel a találattal a góllövőlista élére állt a ZTE támadója (0-5). A második játékrészt is nagy lendülettel kezdte a Zalaegerszeg, az 52. percben egy szöglet után Lesjak is betalált (0-6). Ezután visszavett a ZTE, de így is könnyedén nyertek a sereghajtó otthonában, és tovább menekülnek a kiesés elől az egerszegiek. A Kaposvár teljesen összeomlott, lélekben már az NB II-re készülnek a Rákóczinál.

Kaposvár – Zalaegerszeg 0-6 (0-5)
Gólszerzők: – ill. Radó (6., 35.), Bőle (21., 31.), Barczi (28.), Lesjak (52.)