Premier League: két perc alatt fordította meg a meccset a Chelsea – videóval

Végig a Chelsea akarata érvényesült a pályán, viszont a vezetést az Aston Villa tudta megszerezni az első félidő végén. A második játékrészben azonban két perc alatt kétszer is betaláltak Giroud-ék, így megszerezték a három pontot.

Hatalmas fölényben játszott az első félidőben a Chelsea, rengeteget birtokolták a labdát a vendégek, és sok lövőhelyzetet is ki tudtak alakítani Lampard fiai, de rendre pontatlanul céloztak a “kékek” támadói, illetve, amikor kellett a helyén volt Nyland, az Aston Villa kapusa. A hazaiak a labdaszerzések után veszélyes ellentámadásokat vezettek. A félidő végén Hause eszmélt gyorsan egy kapu előtti kavarodás után, és megszerezte a Villának a vezetést (1-0). A Chelsea a második játékrészben is jól tartotta a labdát, de jobban zárt a hazaiak védelme, mint az első félidőben, így kevés lehetőség adódott a Chelsea előtt, viszont ekkor sokkal precízebbek voltak a vendégek csatárai. A 60. percben a csereként beálló Pulisic volt eredményes (1-1). Két perccel később Giroud tudott befordulni, és megpattanó lövése utat talált a kapuba (1-2). A Villa ezután már nem tudott ritmust váltani, és a Chelsea sem tudott újabb gólokat szerezni, így a két perc alatt szerzett két gól elég volt Lampardéknak a három pont megszerzéséhez. Győzelmének köszönhetően öt pont a londoniak előnye a Manchester United és a Wolwerhampton előtt a negyedik helyért vívott harcban, míg az Aston Villa hét bajnoki óta nyeretlen, továbbra is a kiesőzónában van, igaz csak egy ponttal van előttük a már bennmaradó helyen álló West Ham.

Aston Villa – Chelsea 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Hause (43.), ill. Pulisic (60.), Giroud (62.)