Serie A: a kiesés elől menekülő Udinese tréfálta meg a Romát – videóval

Mindkét csapat nagy célokért küzd a bajnokság újraindulása után, a Roma szeretne odaérni a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyre, míg az Udinese a bennmaradást vívná ki.

Jól kezdte a meccset az Udinese, Lasagna góljával már a 12. percben megszerezték a vezetést a vendégek (0-1). A bekapott gól után sem tudott igazán ritmust váltani a Roma, sőt a 30. percben Perotti kiállítása miatt emberhátrányba kerültek a hazaiak. Ezzel nehéz helyzetben találták magukat a “Farkasok”, akik nem tudták feltörni az Udinese védelmét, amely jól zárt emberelőnyben. Leginkább Carles Pérez előtt adódtak lehetőségek, de vagy a kapus, vagy a védők mindig menteni tudtak. A vendégek sem tudtak igazán veszélyes akciókat vezetni egészen a 78. percig, amikor egy remek ellentámadás után Nestorovski duplázta meg az Udinese előnyét (0-2). Győzelmével az Udinese lépett egyet a bennmaradás irányába, míg a Roma három ponttal távolabb került a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helytől.

AS Roma – Udinese 0-2 (0-1)
Gólszerzők: ill. Lasagna (12.). Nestorovski (78.)
Kiállítva: Perotti (30.), ill.