Serie A: a hosszabbításban győzte le a Laziot a Sassuolo – videóval

Zsinórban harmadik vereségét szenvedte el a Lazio, míg a Sassuolo sorozatban negyedik bajnokiját tudta megnyerni, ezzel már hat bajnoki óta veretlenek a “fekete-zöldek”.

Remekül kezdte a meccset a Sassuolo, Raspadori már a 9. percben betalált, de lesen volt, így érvénytelenítették a gólt. Ezután is uralták a találkozót a vendégek, sokat birtokolták a labdát és lehetőségeket is kidolgoztak, igaz a Lazio is veszélyes ellentámadásokat vezetett. Egy jobb szélen vezetett akció végén Alberto szerzett szerencsés gólt a 33. percben (1-0). A második félidőt is jól kezdte a Sassuolo, az 52. percben Raspadori volt eredményes, ezúttal szabályos gólt szerzett egy szépen kijátszott támadás végén (1-1). Valamivel jobban játszott ezután a Lazio, mint az első játékrészben, de így is a Sassuolo akarata érvényesült a második félidő nagy részében. A csapatok előtt kevés lehetőség adódott, jól zártak a védelmek, a támadójáték pedig nem volt elég éles, illetve pontos egyik oldalon sem, azonban a 91. percben Caputo megszerezte a győzelmet a Sassuolonak (1-2).

Lazio – Sassuolo 1-2 (1-0)
Gólszerzők: Alberto (33.), ill. Raspadori (52.), Caputo (91.)