Női BL: a Barcelonát kiejtve jutott a döntőbe a Wolfsburg

A férfiak sorozatához hasonlóan a nőknél is német-francia összecsapás lesz az aranyéremért, a kérdés már csak az, hogy a Lyon vagy a PSG lesz a Wolfsburg ellenfele a fináléban.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de a kapu előtt pontatlanok voltak a támadók. A második játékrészben is egyenlő erők küzdöttek. A jég az 58. percben tört meg Rolfo talált be egy kapu előtti kavarodás után, ezzel megszerezte a Wolfsburgnak a vezetést, és mint később kiderült a győzelmet érő találatot (1-0). Hiába próbálkozott ezután is a Barca, nem tudtak egyenlíteni a katalánok, a helyzetkihasználás döntőnek bizonyult, így a magyar válogatott Jakabfi Zsanettet is a soraiban tudó németek jutottak a fináléba.

Wolfsburg – Barcelona 1-0 (0-0)
Gólszerző: Rolfo (58.), ill.