UEFA Ifjúsági Liga: először nyerte meg a sorozatot a Real Madrid – videóval

A végletekig kiélezett párharcot hozott az UEFA Ifjúsági Liga döntője, melynek végén a Real Madrid örülhetett.

Hiába birtokolta sokat a labdát a Benfica az első félidőben, inkább a Real Madrid akarata érvényesült, a Raúl által irányított csapat veszélyes támadásokat vezetett. Az első gól a 26. percben született, Pablo volt eredményes (0-1). Ezután még többet volt a labda a Benficánál, de mindössze egy lövésig jutottak el a portugálok, sőt a 45. percben egy Jocu öngóljával kétgólos hátrányba kerültek (0-2). A Benficát nem fogta meg a lehető legrosszabbkor kapott öngól, a 49. percben Ramos góljával szépítettek (1-2). Ezután egy perccel azonban csökkent a koncentráció, és ezt Gutierrez büntette góllal (1-3). Ezt követően is összeszedte magát a Benfica, Ramos ismét egygólosra csökkentette a hátrányt (2-3). Ezután még inkább nyomtak a portugálok, büntetőhöz is jutottak, melyet kivédett a Real Madrid kapusa. A hajrában parázs jeleneteket is láthattunk, a 90. perc utáni ráadásban pedig egy Benfica-kapufát is, de újabb gól már nem született, így a spanyolok hódították el a trófeát, a Benfica hiába tett meg mindent az egyenlítésért, a kétgólos hátrány soknak bizonyult.

Benfica – Real Madrid 2-3 (0-2)
Gólszerzők: Ramos (49., 58.), ill. Pablo (26.), Jocu (45. – öngól), Gutierrez (50.)