Női BL: ötödik győzelmét aratta zsinórban a Lyon

A Női Bajnokok Ligájának döntőjébe a címvédő és toronymagasan esélyes Lyon a Wolfsburg csapatával mérkőzött meg a trófeáért.

Az elmúlt négy év győztese, így egyben címvédője is, a Lyon hatalmas nyomást helyezett a Wolfsburgra, a vezetést pedig Eugenie Le Sommer révén szerezték meg a 25. percben, a rutinos csatár öt méterről talált a hálóba, 0-1! Még a szünet előtt kettőre növelte előnyét a francia gárda, a japán középpályás, Saki Kumagai teker 19 méterről a kapuba, 0-2! A második játékrész elején azonban a semmiből visszajön a meccsbe a német csapat, Alexandra Popp tud szépíteni az 58. minutumban, 1-2!  A 88. percben azonban végleg eldönti a találkozó sorsát Gunnarsdottir, az izlandi játékos állítja be az 1-3-as végeredményt. Ennek következtében ötödik Bajnokok Ligája győzelmét húzza be zsinórban a Lyon.

Wolfsburg – Lyon 1-3 (0-2)
Játékvezető: Staubli E. (Sui), Helyszín: Reale Seguros Stadium (San Sebastian)
Gólszerzők: A. Popp (58′) ill. E. Le Somme (25′), S. Kumagai (44′), S. Gunnarsdottir (88′)

Wolfsburg: Abt – Blässe (Bremer 78.), Goessling, Doorsoun-Khajeh (Hendrich, 39.), Jenssen – Huth (Wolter, 62.), Syrstad Engen, Popp, Rolfö – Harder, Pajor (Obersdorf 61.). Vezetőedző: Stephan Lerch

Lyon: Bouhaddi – Bronze, Buchanan, Renard, Karchaoui – Gunnarsdóttir, Kumagai – Cascarino (Van de Sanden, 87.), Marozsán (Taylor, 87.), Majri – Le Sommer (Greenwood, 94.). Vezetőedző: Jean-Luc Vasseur