Serie A: gólzáporos meccsen nyert az Atalanta – videóval

A Torino egy Fiorentina ellen elszenvedett vereséggel nyitott a bajnokságban, míg az Atalanta most kezdte meg az új szezont.

Jó iramban kezdték a csapatok a mérkőzést, a 11. percben Belotti lőtte ki a hosszú alsót (1-0). Gyorsan jött a válasz, a 13. percben Gómez távoli lövése talált utat a kapuba (1-1). A 21. percben már a vendégek vezettek, Gómez kiugratása után Muriel állítgatás nélkül lőtt a hosszú alsóba (1-2). Ezután mindkét csapat előtt adódott lehetőség a gólszerzésre, és a félidő végén még belefért egy gyors gólváltás. A 42. percben Hateboer volt eredményes (1-3), majd egy perccel később Belotti is betalált (2-3). A második játékrészre visszábbvettek az együttesek, főleg a Torino nem tudta hozni az első félidőben mutatott teljesítményt. Az 54. percben el is dőlt a három pont sorsa, De Roon talált be (2-4). Ezután már nem törték össze magukat a csapatok, a Torino nem tudott felpörögni, így megérdemelten nyert az Atalanta.

Torino – Atalanta 2-4 (2-3)
Gólszerzők: Belotti (11., 43.) ill. Gómez (13.), Muriel (21.), Hateboer (42.), De Roon (54.)