Jó hajrájának köszönhetően nyert az Újpest

Két rossz formában lévő csapat találkozott az NB I 5. fordulójának budapesti rangadóján. A Honvéd csak az előző fordulóban tudta megszerezni első győzelmét a bajnokságban, míg az Újpest az első forduló óta nyeretlen.

Kiegyenlített és viszonylag eseménytelen volt az első félidő első fele.  A 31. percben a Honvéd tudta megszerezni a vezetést. Zsótér Donát gyönyörű labdáját Balogh Norbert szépen lőtte közelről a kapuba 1-0! A múltheti debütáló meccse után, megvan az első góljai is Baloghnak az új csapatában.

A második félidőben mindent megtett az Újpest, hogy kiegyenlítsenek. Fáradozásaik a 77. percben érett góllá. Egy kapu előtti kavarodást használt ki Antonov 1-1! Majd szinte a következő támadásból fordított is az Újpest. Simon Krisztián kapott remek labdát és gyönyörűen passzolta el a labdát Tujvel mellett 1-2!

Ezzel a vereséggel a honvéd visszacsúszott az utolsó helyre.

Budapest Honvéd – Újpest FC 1-2 (1-0)
Vezette: Solymosi Péter Helyszín: Budapest, Új Hidegkúti Nándor Stadion
Gólszerzők: Balogh (31.) ill. Antonov (77.), Simon (79.)