Serie A: gólzáporos meccsen nyert az Inter – videóval

A Benevento a Sampdoria elleni győzelemmel mutatkozott be a Serie A új kiírásában, míg az Inter hétgólos találkozót nyert a Fiorentina ellen.

A lehető legjobban kezdte a meccset az Inter, Lukaku már az első percben betalált (0-1). A gól megnyugtatta a vendégeket, Conte csapata sokat birtokolta a labdát, a Benevento leginkább ellentámadásokból tudott veszélyeztetni. Az Inter is próbálkozott, és a 25. percben Gagliardini bombája után megduplázta előnyét a milánói együttes (0-2). Három perccel később ismét főszerepben volt Gagliardini, Lukakut hozta helyzetbe, aki nem hibázott (0-3). A 34. percben szépített a Benevento, Caprari használta ki Handanovic hibáját (1-3). Az Intert nem fogta meg a bekapott gól, a 42. percben Hakimi csapott le egy labdára az ellenfél kapuja előtt (1-4). A második félidőre rendezte sorait a Benevento, fegyelmezettebben védekezett és lehetőségeket is kidolgozott Filippo Inzaghi csapata. A 72. percben azonban ismét az Inter szerzett gólt, a csereként beálló Martínez is betalált (1-5). A 76. percben Caprari megszerezte a második találatát is a mérkőzésen (2-5). A hajrában mindkét csapat próbált még gólokat szerezni, az Inter a kapufát is eltalálta, de újabb találat már nem született, így magabiztos győzelmet aratott az Inter az újonc Benevento ellen.

Benevento – Inter 2-5 (1-4)
Gólszerzők: Caprari (34.), ill. Lukaku (1., 28.), Gagliardini (25.), Hakimi (42.), Martínez (72.)