El: az utolsó akadályt már nem tudta sikerrel venni a Fehérvár – videóval

Hiába szerzett gyorsan vezetést a Fehérvár, a második félidőben nem bírta el a Standard Liege nyomását a Vidi.

Remekül kezdte a meccset a Fehérvár, a 10. percben egy gyors ellentámadás végén Nikolic megszerezte a vezetést a magyar csapatnak (0-1). A gól önbizalmat adott Márton Gábor együttesének, a Vidi magabiztosan játszott az első félidőben. A Standard is alakított ki lehetőségeket, de a kapu előtt pontatlanok voltak a belgák, míg a Fehérvár ellentámadásokból veszélyeztetett, igaz a mieink sem dolgoztatták meg az ellenfél kapusát. A második félidőre más felfogásban jött ki a Liege, hatalmas nyomást helyeztek a hazaiak a Vidire. Ennek gyorsan meg is lett az eredménye, az 51. percben Gavory talált be távolról (1-1). A gól megnyugtatta a belgákat, akik nem álltak le, továbbra is hatalmas nyomást gyakoroltak a Fehérvárra. A 77. percben büntetőhöz jutott a Standard, melyet Amallah értékesített (2-1). A Vidi ezután feljebb tolta a védekezését, próbálta zavarba hozni a Liege-t, de a belgák ismét kiharcoltak egy tizenegyest, és Amallah ezúttal sem hibázott (1-3). A Fehérvár nagyot küzdött, az első játékrészben méltó ellenfél volt, de a második félidőben nem bírta el a nagy nyomást, így megérdemelten jutott az Európa-liga csoportkörébe a Standard Liege.

Standard Liege – MOL Fehérvár 3-1 (0-1)
Gólszerzők: Gavory (51.), Amallah (77., 85. – mindkettő tizenegyesből), ill. Nikolic (10.)