La Liga: Nehezen, de nyert a Real Madrid – videóval

A spanyol bajnokság 5. fordulójában a Levante otthonába látogatott a Real Madrid együttese. Nem volt könnyű dolga Zidane tanítványainak, de végül hazavihették a 3 pontot.

Levante – Real Madrid 0-2 (0-1)
Estadio de la Ceramica (korlátozott számú néző, másik csapat stadionjában lejátszott mérkőzés) Vezette: J. Munuera Montero
Gólszerzők: -ill. Vinicius (16’), Benzema (90+5’)
Sárga lapok: Bardhi (73’), Miramon (90+3’) ill. Casemiro (4’)
Kiállítás: -ill.-

Nem hozott sok lehetőséget a mérkőzés első félideje, de ahhoz eleget, hogy a Real megszerezze a vezetést. Egy szögletet követően a kifejelt labdát Vinicius szerezte meg és szépen a jobb alsóba helyezte, 0-1! A 31. percben közel állt az egyenlítéshez a Levante, de Vukcevic kísérlete a felsőlécen csattant. Ezután még Benzema veszélyeztetett fejjel, azonban egy kevéssel kapu fölé ment a próbálkozása.

A második játékrész elején a vendégek előtt két nagyobb lehetőség is adódott Benzema és Vinicius révén, de egyikből sem tudták megszerezni a második gólt. Ezt követően a Levante számára is megvolt az esély avz egyenlítésre, azonban Miramon és Bardhi két lövése sem jutott a kapuba. A 70. és 75. perc között a Real kétszer is bevette a hazaiak kapuját, de mindkét találatot érvénytelenítették les miatt. A hosszabbítás utolsó percében még lekontrázta ellenfelét a Real és Benzema értékesítette a helyzetet, 0-2! A második félidőben több lehetőség is adódott a Levante előtt az egyenlítésre, de ezzel nem tudtak élni, így a Real elvitte a 3 pontot.

Levante: Fernandez – Clerc, Vezo, Postigo, Miramon – Bardhi, Malsa (Radoja 73’), Vukcevic (de Frutos 55’), Campana – Roger (Melero 55’), Morales (Gomez 69’) Vezetőedző: Paco Lopez

Real Madrid: Courtois – Nacho, Varane, Ramos, Mendy – Valverde (Ödegaard 89’), Casemiro, Modric (Isco 89’) – Asensio (Rodrygo 69’), Benzema, Vinicius (Lucas 69’) Vezetőedző: Zinedine Zidane