Old Firm: küzdős meccsen nyert a Rangers

A Rangers Steven Gerrard vezetésével készen áll a trónfosztásra. A Celtic 2012 óta minden évben bajnok, a kizárása óta megerősödő Rangers pedig mostanra ismét méltó kihívója a zöld-fehér glasgow-is csapatnak.

A találkozó 9. percében a Rangers szerezte meg a vezetést, egy tipikus brit góllal. Tavernier szabadrúgását Goldson ellentmondást nem tűrően fejelt a Celtic kapujába 0-1!

A második félidő elején megint Goldson talált be. Ügyes összjátékok után, egy lapos beadásra jól érkezezett az angol védő, elsőre még blokkolni tudták a lövését, de a labda előtte maradt és belőtte az alsó sarokba 0-2!

Csupán a bajnokság egyharmadánál tartunk, viszont már most kijelenthető a bajnoki címet befolyásolható győzelmet szerzett a Rangers.

Celtic – Rangers 0-2(0-1)
Vezette: John Beaton Helyszín: Glasgow, Celtic Park
Gólszerzők: – ill. Goldson (9., 54.)